WhatsApp uygulamasının tasarımı tamamen değişiyor!

WhatsApp kapalılık mukavelesi haricinde yeni bir şeyle gündemde. İletileşme uygulamasının tasarımı büsbütün değişiyor. Yeni dizaynda sohbet baloncukları olağanda göründüğünden daha farklı olacak.

WhatsApp iOS uygulamasında tasarım değişikliğine gidiyor

WhatsApp dizaynda farklılığa gidiyor. Şirket, iOS uygulamasına yeni bir tasarım güncellemesi sunacak. Yeni güncelleme ile iOS uygulamasında sohbet baloncuklarının tasarımı değişecek. Uygulamada baloncukların rengi, şekli ve büyüklüğü daha farklı bir dizaynla karşımıza çıkacak.

Sohbet baloncukları kelam konusu güncellemeyle daha yuvarlak kenarlara sahip oacak. Sohbet baloncuklarının renklerinde de farklılıklar olacak. WhatsApp ayrıyeten bir müddettir iletilere “emoji ile reaksiyon verme” özelliği üzerinde de çalışıyor. Bu özellik Discord ve Instagram üzere platformlarda mevcut. Tanınan iletileşme uygulaması da sohbetlere emoji ile karşılık verilmesine müsaade verecek.

iOS uygulamasına gelen güncellemelerin ne vakit geçerli olmaya başlayacağı şimdi belirli değil. Lakin farklı yerlerden hususla ilgili raporlar gelmeye başladığına nazaran yeni dizaynın kullanıcılara ulaşması çok uzun sürmeyecektir. WhatsApp bir müddettir prestijini geri kazanmak için platformunda farklı değişikliklere gidiyor. Kapalılık kontratı ile ziyadesiyle kullanıcı kaybeden uygulama farklı özelliklerle platformunu geliştirmeye çalışıyor.

Bir sürü tartışmaya sebep olan kapalılık mukavelesi konusu ise en son WhatsApp’ın geri adım atmasıyla tahlile ulaştı diyebiliriz. Zımnilik kontratını dileyen kullanıcılar kabul ederken dileyen bireyler ise kabul etmeme hakkına sahip olacak.

Başa dön tuşu