WhatsApp’a önemli bir güncelleme geliyor! Herşey değişecek

WABetainfo tarafından fark edilen bu yeni bilhassa, yakın vakitte gelecek bir güncelleme ile WhatsApp durumuna süratli reaksiyonlar verilebilecek. Açıklamaya nazaran:

“Hızlı Yansılar, WhatsApp’ta bir durum güncellemesini görüntülerken, bu güncellemeye süratli bir biçimde bir emoji gönderebilmenizin bir yolu, yani Instagram’da bir Story’ye reaksiyon verirken kullandığımız özelliğin aynısı!”

Yayınlanan ekran manzarasında WhatsApp’ın birinci olarak sekiz farklı emoji ekleme planı üzerinde çalıştığı görülüyor: kalp gözlü gülen yüz, sevinçten gözyaşlı yüz, ağzı açık yüz, ağlayan yüz, katlanmış eller, alkışlayan eller, parti şapkası ve yüz puan.

WABetaInfo’ya nazaran “duruma bir reaksiyon gönderildiğinde, bu reaksiyon sohbette kolay bir emoji olarak görülecek”. Fakat WhatsApp’ın reaksiyonun sırf Durum’da görülebileceği bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışıp çalışmadığı şimdi muhakkak değil.

Bu özelliğin şimdilik yalnızca masaüstü sürümü için geliştirildiği söyleniyor, fakat muhtemelen tıpkı fonksiyon bir müddet içinde iOS ve Android kullanıcıları için de görülebilecek.

Masaüstü için WhatsApp‘tan bahseden WABetaInfo’ya nazaran, küme anketleri yapılabilmesini sağlayacak bir öteki özellik de yolda:

“Anket yayınlandıktan sonra siz ve öteki şahıslar seçeneklere oy verebilir ve öbür iştirakçiler tüm oyları görebilir. Aslında WhatsApp, makul bir seçeneğe kimin oy verdiğini denetim etmeye müsaade veren bir özellik geliştirmedi, lakin tahminen gelecekteki bir güncelleme için planlanıyor: küme anketleri geliştirilme etabında olduğundan, kimi özellikler hala eksik ve bunlardan biri olabilir.”

Başa dön tuşu