WoW Classic, Pornhub’daki WoW Aramalarını Katladı

WoW Classic'in bu haftanın başlarında yayınlanmasıyla birlikte World of Warcraft hayranları, kendilerini uzun müddettir bekledikleri ve hasretini çektikleri oyunla tekrardan baş başa buldu. Natürel ki oyunun kitlesi devasa olduğu için sunucularda kuyruklar meydana geldi. Oyuna erişmeyi bekleyen beşerler sabırsızlanırken, evvelki oyunları oynayarak WoW Classic'in sırasının bitmesini beklemeyi tercih edenlerin yanı sıra farklı biçimlerde hasretini gidermeyi seçen beşerler da oldu.

Oyun yayınlandıktan sonra sunucularda oluşan kuyruklar sözün tam manasıyla müthiş boyutlara ulaştı. Kimi oyuncular oyuna erişim sağlayabilmek için 6 saate kadar beklemek durumunda kaldı. Pornhub'ın içerik istatistiklerine ulaşan pcgamesn.com, oyunun çıkmasıyla birlikte Warcraft'ın Pornhub üzerinde bir artışa geçip geçmediğini inceledi.

Psgamesn.com'un araştırmalarının sonucunda Pornhub'da Warcraft temalı aramaların sayısında önemli bir artış olduğu gözlemlendi. Kuyrukların en dolu olduğu gün olan 26 Ağustos tarihinde içerisinde 'Warcraft' bulunan aramaların hacmi, günlük ortalamanın %210 üstüne çıktı.

Neyse ki Blizzard'ın olaya el atıp sunucu kapasitelerini artırmasıyla birlikte kuyrukta bekleyen insanların sayısı azalmış durumda. Tekrar de Pornhub'ın datalarına nazaran Warcraft'a karşı olan ilgi hâlâ düşmüş değil. Pornhub, oyunun çıkış tarihi olan 26 Ağustos'tan iki gün sonra, 28 Ağustos'ta dahi Warcraft aramalarının olağandan %120 daha fazla olduğunu belirtti.

Bu durum, bir oyuna karşı olan ilginin internetin her yerinde artmasının birinci örneği değil. Red Dead Redemption 2'nin çıkışıyla birlikte Pornhub üzerinde yırtıcı batı temalı içeriklerin araması günlük ortalamanın %745 üstüne çıkmıştı. Bunun yanı sıra Fortnite, %112'lik bir artışla Overwatch'u geçmişti.

Şu an için Warcraft bilgilerinde olan bu artış hakkında uzun soluklu bir şey söylemek ziyadesiyle güç. Dataların bir anda yükselmesi oyunun yeni çıkmasına bağlanabilir. Oyunun ilerleyen periyotlarda istikrarını koruyacak mı yoksa erken bir düşüş mü yaşayacak, bu durumu daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu