YouTube, Artırılmış Gerçeklik Reklamlarını Denemeye Başladı

Şu an için iki boyutlu reklamlar egemenliğini sürdürse de yakın vakitte üç boyutlu, artırılmış gerçeklik dayanaklı ve interaktif reklamların çok daha fazla karşımıza çıkacağı bir gerçek. Google’ın tanıttığı yeni reklam sistemi de bu şekil reklamların öncülüğünü yapabilecek seviyede.

Reklam verenler artık interaktif 3B reklamları Google’ın yeni Swirl formatıyla müşterilerine sunabilecek. Yeni sistem sayesinde kullanıcılar, gelişmiş reklamlarda yakınlaştırma yapıp 360 derecelik fotoğraflara ulaşarak eserler üzerinde değişiklikler yapabilecek.

Google, son vakitlerde interaktif 3B reklamlarını belli arama sonuçlarına eklemiş durumda. Bu usul reklamlar şu an için son derece yeni olsalar da teknolojik gelişmelerin sonucunda beklenen bir yenilik olduklarını, bu sebeple pek de şaşırtan olmadıklarını belirtmekte yarar var.

YouTube platformuna geldiğimizdeyse hoşluk dalının kendi eserlerini tanıtmak için ‘AR Beauty Try-On’ isimli bir sistemi kullandığı bilgisi elimize geçti. Özellik şu anda alpha sürümünde ve sadece iOS aygıtlarda kullanılabiliyor.

MAC Cosmetics’in de içerisinde bulunduğu makul markalar, kimi ortak kanallarıyla birlikte yeni reklam sistemini kullanmaya başladı. Elde edilen istatistiklerin sonucundaysa her 10 izleyiciden 3'ü, kendi makyaj ikonunu izlerken eserleri test etti ve bu reklamlarda ortalama 1 dakika 20 saniye geçirdi.

Başa dön tuşu