YouTube Music bu özelliği ile çok konuşulacak

YouTube için dünyanın en tanınan görüntü izleme sitesi diyebiliriz. Bununla birlikte Google’ın gayesi, YouTube’u görüntü izleme sitesi kimliğinin çok ötesine taşımak. Bu kapsamda son vakitlerde yapılan güncellemeler ile ünlü internet sitesi, daha çok bir toplumsal medya platformu hüviyetine bürünmeye başladı.

Öte yandan müzik kategorisini de boşlamak istemeyen Google, bunun için YouTube Music uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Teknoloji devinin bu maksatla üzerinde çalıştığı son özellik ise epeyce dikkat çekecek üzere görünüyor.

YouTube Music bu özelliği ile çok konuşulacak

YouTube Music üzerinde test edilen en yeni özelliğin emeli, kullanıcıların bir vakitler sıkça dinlediği lakin daha sonra yeni müziklerin çıkmasıyla birlikte unuttuğu müzikleri tekrar hatırlatmak. “Unutulan Favoriler” ismi verilen bu yeni özellik, kimi vakit yıllar öncesini kimi vakit ise birkaç hafta öncesini tarayacak ve tekraren dinlediğiniz, dinlemekten sıkılmadığınız lakin daha sonra unuttuğunuz müzikleri tekrar ister listeler halinde isterseniz de teker teker sizlere hatırlatacak.

Şu an için uygulama hala test kademesinde. Yani kullanıcıların beğenisine sunulmasına şimdi vakit var. Fakat Google’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, test etabı son derece güzel giden özelliğin bütün kullanıcıların beğenisine sunulmasının önünde rastgele bir mahzur kalmadı. Bu nedenle “Unutulan Favoriler” özelliğinin çok kısa bir mühlet içerisinde bütün YouTube Music kullanıcılarının beğenisine sunulacağı kestirim ediliyor.

Başa dön tuşu