YouTube Music, Google Play Müzik’in Yerini Alıyor

Google’ın daha süratli ve daha inançlı olacağını söylediği, sonbaharda bizlerle olacak Android 10 kıymetli bir değişiklikle birlikte geliyor. Google’ın varsayılan olarak yüklü gelen uygulamaları ortasında artık YouTube Music uygulaması da yer alacak. Yani Android 10’a sahip bir aygıt satın aldığınızda içerisinde YouTube Music uygulaması yüklü gelecek.

YouTube Music geliyor, pekala Google’ın öbür müzik uygulaması olan Google Play Müzik'e ne olacak? Google tarafından yapılan açıklamaya nazaran YouTube Music, Google Play Müzik’in yerini alacak. Artık YouTube Music’e erişmek isteyen kullanıcılar Google Play’den indirmekle uğraşmayacaklar ancak Google Play Müzik kullanmak isteyen kullanıcılar, uygulamayı Google Play’den indirmek zorunda olacaklar.

Google Play Müzik'ten YouTube Music'e geçiş, sancılı olacak üzere görünüyor:

Aslında bu, kadar pek de beklenmedik bir karar değildi. YouTube Music’in ortaya çıkışından beri Google, bu servisin Google Play Müzik’in yerini alacağını söylüyordu fakat Google Play Müzik’ten YouTube Music’e geçiş o kadar da kolay olmayacak zira Play Müzik’te edinilmiş müziklerin YouTube Music’e aktarılmasında ezalar yaşandığı söyleniyor. Hasebiyle bu geçiş süreci, meselesiz olana dek hiçbir kullanıcı yeni servise geçmek istemiyor.

Bu ortada YouTube Music’in tüm özelliklerinden yararlanmanın fiyatlı olduğunu hatırlatalım. Google Play Müzik’te olduğu üzere çevrimdışı müzik dinlemek ve uygulamayı art plana alabilmek için YouTube Music’in Premium hizmetini satın almalısınız. Yalnız hâlihazırda YouTube Premium üyesiyseniz YouTube Music hizmeti de Premium özelliğine kavuşuyor.

Son olarak YouTube Music Premium ve YouTube Premium’un fiyatlarını hatırlatalım; YouTube Music Premium’u satın almak istediğinizde aylık 13,99 TL’lik bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Bu fiyatın Spotify ile tıpkı olduğunu hatırlatalım. YouTube Premium’un aylık fiyatı ise 16,99 TL. Bu hizmeti satın aldığınızda YouTube Music hesabınız da Premium özelliği kazanıyor.

Başa dön tuşu