YouTube Yorumları İçin Kullanışlı Chrome Eklentisi

Çoğumuz YouTube'da görüntü izlerken yorumlara da göz atıyoruz. Tahminen komik yorumlar, tahminen yerinde tenkitler, tahminen de görüntü hakkında ekstra bilgi almak için bu bölgeyi karıştırmadan görüntüyü kapatmıyoruz. Lakin görüntünün alt kısmında bulunan bu bölge, yeri hasebiyle görüntüyü takip ederken yorumlara göz atmayı zorlaştırıyor. Görüntüyü durdurmadan, durdurmayınca da çabuk etmeden yorumlara göz atmamıza müsaade veren bir sisteme sahip değil YouTube'un tasarımı. Tahminen dizaynda yapılabilecek değişikler vardır, ya da tahminen biri bunu çoktan yapmıştır.

Burada tam istenilen halde yardımımıza koşan bir araçtan kelam edeceğiz. SuperYouTube, YouTube'un görüntü sayfa dizilimini çok mantıklı bir biçimde değiştiren fiyatsız bir Chrome eklentisi. Görüntüyü bir tarafa, bizi ilgilendiren yazıları da öbür tarafa alıyor.

Açıklama ve önerilenler kısmını da üst taşıyor

Eklentinin biz görüntü izlerken birebir vakitte inceleyebilelim diye üst taşıdığı tek şey yorumlar kısmı değil. Açıklama ve önerilenler kısmını da üst alıyor. Pekala nasıl mı bu kadar şeyi görüntünün altına taşırmadan sayfanın sağ kısmına sıkıştırıyor? Yorumlar, açıklama ve önerilenler kısmını seçilebilir üç sekme halinde tek bir kısma alıyor. Böylelikle hiçbir şey için görüntünün alt kısmına inmenize gerek kalmıyor. Buna ek olarak aşağı/yukarı kaydırarak görüntünün sesini düşürüp yükseltebiliyorsunuz.

SuperYouTube, Chrome dışındaki tarayıcılarda mevcut değil. Chrome'dan indirdikten sonra eklentiler kısmından SuperYouTube simgesine tıklayıp buradan özelliği açık kapatabiliyorsunuz. Yani kullanımı da tasarımı kadar kolay ve sade. 
Eklenti, YouTube'un asıl nizamını unutturacak potansiyele sahip. Kullanıcılar da bu yeni imkandan çok şad. Siz de bu fiyatsız uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Başa dön tuşu