Zoom sonunda Türkçe dil desteğine kavuştu!

Zoom Görüntü Communications, 30 Kasım tarihinden itibaren Türkçe lisan takviyesi sunmaya başladığını duyurdu. Görüntü irtibat alanında her türlü kullanıcı gereksinimine yönelik yenilikçi tahlilleri ile dikkat çeken Zoom, platformunu sunduğu yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyor. Zoom, son olarak eklediği Türkçe lisan dayanağı ile Türk kullanıcılar için platform tecrübesini geliştirme konusunda kıymetli bir adım atmış oldu. Türkçe; Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Vietnamca ile platformun desteklediği 13’üncü lisan oldu. Bununla birlikte Zoom, Türkçe lisan dayanağını yardım merkezi ve web sitesine de ekledi.

“Türkçe lisan dayanağı Türk kullanıcıların platform tecrübesine konfor katacak”

Zoom Görüntü Communications EMEA Kıdemli Müdürü Emrah Aydın, “Türkiye’deki kullanıcıların uzun vakittir Zoom’a gösterdiği ilgiden son derece mutluyuz. Bilhassa pandemi tesiri ile hem ferdi hem de kurumsal tarafta Türk kullanıcılarımızın sayısı önemli bir formda arttı. Bu devirde Türkiye, kullanıcı bazında dünyada en süratli büyüyen 5 ülkeden biri oldu. Zoom’a ve sunduğumuz yeni özelliklere Türk kullanıcıların 2021 yılında da hem ferdî hem de kurumsal alanda ilgisi artarak devam ediyor. Platformumuza eklediğimiz Türkçe lisan takviyesinin, Türk kullanıcıların Zoom tecrübesini daha konforlu hale getireceğini düşünüyoruz” dedi.

Zoom, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Zoomtopia 2021 etkinliğinde günümüzün dinamik çalışma ortamları için planladığı, etkileşim ve iş birliğinin geleceğini belirleyecek kıymetli yenilikleri duyurmuştu. Bu yılki aktiflikte üzerinde durulan mevzulardan biri de lisan temelli olan irtibat boşluklarını ortadan kaldırmanın getireceği fırsatlar idi. Türkçe lisan takviyesi bu bağlamda Zoom’un küresel kullanıcı topluluğu için daha da erişilebilir bir hale gelmesine katkı sağlayacak.

Başa dön tuşu