Aleyna Tilki hapis cezası aldı!

Geçtiğimiz yılın ocak ayında İstanbul Havalimanı’nda bir olay çıkmıştı. Ünlü müzikçi Aleyna Tilki bir özel güvenlik görevlisiyle tartışmaya girmişti. Kamu görevlisne hakaret ettiği gerekçesiyle hakim karşısına çıkan Aleyna Tilki 5 ay mahpus cezası aldı. Ayrıyeten 7 bin 80 TL isimli para cezası da verildi.

Aleyna Tilki, Ocak 2020’de İstanbul’dan İtalya’nın Milano kentine gidecekti. Tezlere nazaran ünlü müzikçi bir yolcu ile tartıştı ve kamu görevlisine de hakaret etti. Çıkan tartışmada güvenlik görevlisine “Kimsin, polis misin?”, “Salak mısın, senin yüzünden uçağı kaçırıyorum” ve “Seni bulup mahvedeceğim” üzere cümleler kullandığı argüman ediliyor. Olayın yaşanmasının akabinde özel güvenlik vazifelisi Neslihan Ö. durumu polise iletti. Şikayet sonrası Tilki, polis merkezinde tabir verip, uçuşunu iptal ederek havalimanından ayrıldı.

Aleyna Tilki 5 ay mahpus cezası aldı!


Şikayet üzerine, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturma başlatıldı. Davanın sonucunda ‘Kamu görevlisine karşı vazifesinden ötürü hakaret’ ve ‘Tehdit’ cürümlerinden 4 yıla kadar mahpus cezası istenmişti. Aleyna Tilki’nin hatası işlediğinin sabit olmasından kaynaklı 5 ay mahpus ve 7 bin 80 TL para cezasına çarptırıldı.

Genç müzikçinin hayranlarını üzen bu durum geçen yıl Ocak ayında yaşanmıştı. Havaalanında kamu görevlisine hakaret etmekle suçlanan müzikçinin davası netlik kazandı. Siz bu hususta ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu