Artık Instagram’da profilinize bakanları görebileceksiniz

Instagram kullanıcılarının uzun müddettir hayalini kurdukları birşey var. O da Instragram profiline bakanları yani kullanıcılar ortasındaki tabirle stalk yapanları görebilmek.

Sızdırılan bilgilere nazaran bu özellik yakında Instagram’a eklenebilir. ABD merkezli bir rapora nazaran Facebook bu özellik için nabız yokluyor. Yeni gelecek olan güncelleme ile “Profilimi Gezenler” formunda bir sekme açılacak. Bu sekmeye tıkladığınızda gün içerisinde profilinize kimlerin baktığını görebileceksiniz.

Elbette Facebook bu özelliği fiyatsız olarak sunmayı düşünmüyor. Profilimi Gezenler özelliğinin aylık abonelik bazında aşikâr bir fiyata tabi olacağı da tezler ortasında.

Artık Instagram’da profilinize bakanları görebileceksiniz

Bu özelliği kullanabilmek için Instagram’da aylık abonelik başlatmanız gerekecek. Aboneliğiniz mühletince profilinize bakan herkesi görebileceksiniz. Ayrıyeten sizin bu özelliği kullandığınızı profiline bakanlar bilmeyecek.

Yani profilinizde bu özelliğe abone olduğunuza ait bir ibare bulunmayacak. Bu özellik birinci etapta kulağa güzel gelebilir. Lakin fiyatlı olması ve bu fiyatın her ay alınacak olması pek de etik değil.

Facebook bu özelliği kullanıma sunmadan evvel muhakkak bölgelerde beta çalışmaları yapacak. Bu çalışmaların temel hedefi ise kullanıcıların yeni özelliğe vereceği reaksiyon. Facebook bir yandan Instagram üzerinden yeni para kazanma yolları üretirken, bir yandan da mevcut kullanıcı kitlesini kaybetmek istemiyor.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. Bu yalnızca basit bir tez. Yani gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şimdi katılık kazanmış değil. Tekrar de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu