Samsung’un Instagram hamlesi, içerik üreticilerini mutluluktan uçurabilir

Akıllı telefonlar ve toplumsal medya gündelik hayatımızın en vazgeçilmez iki ögesi haline geldi. Bir taraftan akıllı telefonları elinden bırakamayan teknoloji tutkunları, başka taraftan ise bu aygıtlar üzerinden en çok toplumsal medya platformlarını takip eder hale geldi. Tabi toplumsal medya denildiğinde akla gelen birinci isimler genelde Instagram, TikTok ve Snapchat oluyor.

Bununla birlikte her üç platformda da Android kullanıcıları için yıllardır var olan bir sorun mevcut. Buna nazaran şayet bu platformları kullanıyorsanız ve içerik eklemek için de direkt akıllı telefonunuzun kamerasını tercih edecekseniz, o vakit imaj kalitesinde kıymetli bir düşüş meydana geliyor.

Samsung’un Instagram atılımı, içerik üreticilerini memnunluktan uçurabilir

İşte tezlere nazaran Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu üç platformla bir mutabakat yaparak bu durumu ortadan kaldıracak ve artık direkt kamera ile çekilen içerikler rastgele bir imaj kalitesi kaybı yaşamadan kelam konusu toplumsal medya platformlarına aktarılabilecek.

Bu özellik birinci etapta sadece Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisi için geçerli olacak. Üstelik tek hoş şey, çekim kalitesinin bozulmaması da olmayacak. Gelen bilgilere nazaran kullanıcılar, güncelleme sonrasında artık kameranın sağladığı efektlerden de yararlanabilecekler. Bununla birlikte kelam konusu bu güncellemenin ilerleyen vakitlerde başta Galaxy S22 serisi olmak üzere başka birçok modele daha gelmesinin beklenildiğini de belirtelim.

Başa dön tuşu