BlackBerry Messenger kapanıyor!

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmaya devam ediyor. Pekala ya WhatsApp öncesi vatandaşlar anlık iletileşme uygulaması olarak en çok neyi kullanıyordu? Maalesef Messenger, WhatsApp vb uygulamaların atası BlackBerry Messenger kapanıyor.

BlackBerry Messenger kapanıyor!

Blackberry, iletileşme uygulaması BBM’i 31 Mayıs 2019’da kullanıma kapatacağını açıkladı. BlackBerry’den mevzuyla ilgili olarak yapılan resmi duyuruda, “Bugün, 31 Mayıs 2019’da BBM tüketici hizmetini kapatacağımızı duyuruyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımızdan gurur duyuyoruz. Fakat büyük gayretlerimize karşın, kullanıcılar öbür platformlara geçerken, yeni kullanıcıları çekmekte zorlandık.

Hoşçakal demek için üzülmemize karşın, BBM tüketici hizmeti yolun sonuna geldi. Dayanağınız için minnettarız ve BBM tüketici hizmeti seyahatinin bir kesimi olduğu için herkese, bilhassa kullanıcılarımıza, ortaklarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Umarız iletileşme platformlarının şekillendirilmesine yardımcı olan BBM’e dair pek çok anınıza kıymet verirsiniz” denildi.

1 Ağustos 2005 tarihinde kullanıma sunulan BBM, BlackBerry markalı akıllı telefonların yanısıra iOS ve Android için sunulan uygulamaları aracılığıyla iPhone ve Android telefonlarda da kullanılabiliyordu.

Başa dön tuşu