Bytedance, Yeni Sosyal Medya Platformu Feiliao’yu Yayımladı

Kiminin sevdiği kiminin nefret ettiği TikTok uygulamasının imalcisi Bytedance, Pazartesi günü forum özelliklerini ve direkt ileti özelliklerini birleştiren yeni toplumsal medya uygulaması Feiliao’yu yayımladı. Feiliao (İngilizce Flipchat), App Store’da ‘ilgi alanı temelli toplumsal medya uygulaması’ olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar, münasebetlerden tanınan TV dizilerine kadar farklı husus başlıkları altındaki sohbetlere katılabiliyor.

Feiliao’da iki çeşit sohbet kümesi mevcut: açık kümeler ve olağan kümeler. Olağan kümeler daha çok forum mantığında işliyor. Birçok insan bir bahis hakkında fikirlerini belirtip tartışabiliyor ve kümenin üye sayısı da sınırsız oluyor. Olağan kümeler ise özel sohbet kümeleri oluyor ve 100 kullanıcı limitine sahip. Ayrıyeten küme kurucuları otomatik olarak yönetici oluyor ve kümedeki üyelere moderatörlük verebiliyor.

Uygulama hâlâ birinci safhalarında olduğu için uygulamayı App Store’dan indirmek biraz güç. ‘Feiliao’ sözünü anahtar söz olarak arattığınız vakit Bytedance’in uygulaması bazen direkt olarak çıkmayabiliyor. Uygulamayı görmek için ‘Feiliao Xingqu’ sözlerini aratmanız gerekiyor.

Başa dön tuşu