Çığ gibi büyüyen tepkilerden sonra Instagram harekete geçti

Amerikalı teknoloji devi Meta bünyesi altında faaliyetlerini sürdüren Instagram, toplumsal medya platformları ortasında en tanınan isimlerden biri. Her ne kadar tepeye olan seyahatinde liderlik bahtı pek olmasa da, kendi rakipleri olarak gösterebileceğimiz TikTok ve Snapchat üzere isimler hala Instagram’ın gerisinde bulunuyor ve her geçen gün ortadaki fark da artıyor.

Tabi Instagram’ın bu kadar tanınan olmasının ve mevcut pozisyonunu güçlenerek muhafazasının gerisine yatan sebep, platformun tertipli olarak güncellenmesi. Bu güncellemelerin kimilerinde yeni özelliklere kavuşan Instagram, kimilerinde ise mevcut özelliklerini güzelleştiriyor. Lakin geçtiğimiz günlerde gelen yeni bir güncelleme sonrasında iOS kullanıcılarında ortaya çıkan bir durum, başları allak bullak etti.

Çığ üzere büyüyen reaksiyonlardan sonra Instagram harekete geçti

Neredeyse bütün iPhone kullanıcıları tarafından şikayet olup yağan duruma nazaran, akıllı telefon kullanıcıları telefonlarının seslerini kapatmalarına karşın Instagram’daki kıssalardan ses gelmeye devam ediyor. Kullanıcılar bu durumu düzeltebilmek için uygulamayı silip baştan yüklemek, telefonu kapatıp yine açmak, aygıt ön bellek datalarını silmek üzere birçok yola başvurmuş olmalarına karşın sorun çözülmeyince, Twitter bu şikayetini lisana getiren kullanıcılarla doldu taştı.

Çığ üzere büyüyen bu isyanın akabinde çabucak harekete geçen Instagram, yeni bir güncellemeyle sorunu çözerken, kimi kaynaklar ise Instagram’ın bunu şuurlu olarak yaptığını ve kıssalara varsayılan olarak sesi açık olma özelliğini getirmek istediğini argüman etti. Tabi bu tez hakikat mudur bilinmez lakin bir gerçek var ki o da Instagram kullanıcıları bu durumdan hiç hoşlanmadı.

Başa dön tuşu