Clubhouse’a DM özelliği geliyor!

Geçtiğimiz ayların en tanınan ve en süratli yükselen toplumsal medya platformları ortasında yerini alan Clubhouse artık DM özelliği alıyor.

Artık Clubhouse uygulaması üzerinden de beşerlerle birebir irtibata geçebileceksiniz. Yalnızca ses odaklı bir platforma sahip olan Clubhouse, bugün hem iOS hem de Android’deki tüm kullanıcılar için direkt iletileşme özelliği Backchannel’ı başlatıyor. Artık, kullanıcılar teğe bir sohbet edebilir, dilerlerse kümeler halinde de sohbet edebilir ve irtibat gönderebilirler. Kullanıcılar şimdi fotoğraf yahut görüntü gönderemiyorlar, fakat bir rapora nazaran, “birkaç öteki özellik” ile birlikte fonksiyonelliğin genişlemesi bekleniyor. Ayrıyeten, ileti isteklerinin yoğunluğuna bağlı bir ikincil gelen kutusu olacak.

Clubhouse DM özelliği alıyor

Clubhouse’un yalnızca ses odaklı bir platform olduğu düşünüldüğünde fotoğraf ve görüntü gönderme özelliği platformu eşsiz olmaktan çıkarabilir. Uygulama birinci çıktığı günlerdeki kadar tanınan değil, bu nedenle şirket Clubhouse’u tekrar üst düzeylere taşıyacak özellikler geliştiriyor.

DM özelliği, faal bir oda sırasında moderatörlerin kendi ortalarında sohbet etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştı, akabinde genel bir kullanıma dağılmasına karar verildi. Yeniden de bu gelişmenin pek de sürpriz olduğunu söyleyemeyiz: Clubhouse özelliği Haziran ayında kazara sızdırmıştı.

Şirketin şu anda günde Android aygıtlarda 8 milyondan fazla kez indirildiğini göz önünde bulundurursak bu özellik uygulama için kritik bir gelişme olabilir. Rakipleri, bilhassa Twitter Spaces ve Facebook Live Audio Rooms, insanların sesli bir sohbet yürütürken yazılı sohbet etmelerine de müsaade veriyor.

Başa dön tuşu