Facebook, Bildirimlerden Kurtulacağınız Özelliğini Yayınladı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından bir tanesi olan Facebook, uzun bir müddettir hayatımızda. Yılların geçmesiyle birlikte Facebook'un hem internet sitesi hem de taşınabilir uygulamaları bir oldukça değişti. Lakin Facebook, bugün bile kullanıcıların istediklerini tam olarak veremiyor. Bunun nedeni ise uygulama ve web sitesinin gereğince özelleştirilebilir olmaması.

Facebook'un araç çubuğunu hepimiz biliriz. İnternet sitesi üzerinden Facebook'a giriş yaptığımız vakit sol kısımda bulunur ve birtakım kısayolları barındırır. Lakin dikkat ettiyseniz bu sistem yıllardır birebir. Şirket, bu bahiste neredeyse hiçbir düzgünleştirme yapmadı ve tüketicileri, görmek istemedikleri kısımları görmeye de mecbur bıraktı. Fakat anlaşılan o ki kısa bir mühlet sonra bu durum değişecek ve kullanıcılar, araç çubuğu üzerinde daha fazla hakim olacaklar.

Bir Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara nazaran toplumsal medya platformu, artık daha çok kullanıcıların özelinde olacak. Kullanıcılar, artık araç çubuğunu özelleştirmeye başlayabilecekler. Lakin Facebook'taki yenilikler bununla da hudutlu değil. Yapılan açıklamalarda, Facebook bildirimlerinin de artık daha özelleştirilebilir olacağı, kullanıcıların 'sadece' almak istedikleri bildirimleri alacakları belirtildi. Facebook bu sürecin sağlanabilmesi için gezinti çubuğu isimli yeni bir kısım oluşturdu.

Facebook'taki kullanıcı tecrübenizi güzelleştirecek olan bu özellik, yavaş yavaş kullanıma sunulmaya başladı. Hatta Facebook'un Android platformu için geliştirilen taşınabilir uygulamasının son sürümünde bu özellik kullanılabiliyor. Şayet uygulamanın en son sürümüne sahipseniz bir kısayolun üzerine basılı tutmanız kâfi. Kısa bir müddet içerisinde karşınıza yeni bir menü çıkacak ve böylece sizler de istemediğiniz kısayollardan ve buralardan gelen bildirimlerden kurtulabileceksiniz.

Başa dön tuşu