Facebook son tarihi açıkladı! Yayın hayatı bitiyor!

Teknoloji dünyası başarılara konut sahipliği yaptığı kadar hezimetleri de bünyesinde bulunduran bir mecra. Lakin muvaffakiyetlerin yüksek sesle konuşulması, başarısızlıkların ise sessiz sedasız son bulması nedeniyle büyük teknoloji devlerinin isimleri daima olumlu gelişmelerle anılıyor. Bununla birlikte Meta tarafından son derece sade bir duyuruyla yapılan yeni bir açıklama, dünyanın en büyük teknoloji devlerinin bile başarılı olamayacağı pazarların olabileceğini bir sefer daha gözler önüne serdi.

Oyun dünyasını yakından takip edenlerin çok düzgün hatırlayacakları üzere, Twitch platformunun ününe ün katmaya başlamasıyla birlikte oyun yayıncılığına olan ilgi artmış ve başta YouTube ve Facebook olmak üzere pek çok teknoloji devi bu alana yatırım yapmaya başlamıştı. İşte bu kapsamda 2018 yılında Facebook Gaming platformunu duyuran Meta şirketi, 2020 yılında ise kullanıcılarının hem yayın yapabildiği hem de ufak oyunlar oynayabildiği yeni uygulamasını paylaşıma sunmuştu.

Facebook son tarihi açıkladı! Yayın hayatı bitiyor!

Bununla birlikte ortadan geçen 2 yılın akabinde Meta, kullanıcıların bu platforma gösterdiği ilgiden şad kalmadı. Maksadı Twitch ve YouTube Gaming’e rakip olmak olan şirket, gelinen noktada bunu başaramayacağını anlayınca, Facebook Gaming için daha fazla yatırım yapmayı gereksiz gördü ve bu platformu kapatmaya karar verdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran 28 Ekim tarihi itibariyle Facebook Gaming kesin olarak yayın hayatına son verecekken, dileyen oyunseverler bu platformun sunduğu özelliklerden ana uygulama olan Facebook üzerinden faydalanmaya devam edebilecekler.

Başa dön tuşu