Elon Musk Twitter’la dalga mı geçiyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teşebbüsü, günden güne daha da içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Birinci etapta toplumsal medya devinin bir kısmını satın alan, takip eden periyotta ise tamamına talip olan Elon Musk, nedendir bilinmez bu talebinin akabinde birden teğe geçersiz profillerin sayısından kuşku duyduğunu söyleyerek Twitter idaresinden bu kuşkularının giderilmesini talep etmişti.

İlk başlarda bu mevzuya bir epey sert yaklaşan Twitter idaresi, ilerleyen vakitlerde Elon Musk’ın ne kadar önemli olduğunu görünce yumuşamaya başlamış ve Elon Musk’a istediği dataları sunmaya karar vermişti. Lakin gelinen noktada, Twitter’ın yaptıklarının Elon Musk için kâfi olmadığı ortaya çıktı.

Elon Musk Twitter’la dalga mı geçiyor

Bugün Twitter idaresine avukatı vasıtasıyla bir mektup gönderen ünlü milyarder, kendisine sunulan dataların geçersiz profil sayısının hesaplanabilmesi için kâfi olmadığını, en kısa vakitte ek yeni bilgilerin kendisinin kullanımına açılmasını talep etti. Twitter idaresinin bu talebe de olumlu yaklaştığı konuşulurken, Elon Musk’ın ilerleyen günlerde benzeri diğer taleplerle yine Twitter idaresine başvurabileceği konuşuluyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta toplanan Twitter idaresi, toplumsal medya platformunun Elon Musk’a satışını resmen onaylayarak sürecin bürokratik adımını sonlandırmıştı. Bundan sonraki evrede, şirket ortaklarının da kelam konusu satışa onay vermesi ve tabi Elon Musk’da hala istiyorsa satış sürecinin gerçekleşmesi olacaktır.

Başa dön tuşu