Instagram için 5 yeni özellik yolda!

Dünyanın önde gelen toplumsal medya platformundan birisi olan Instagram, kısa bir mühlet sonra kullanıcılarına 5 yeni özellik sunmaya başlayacak. Bu özelliklerin hangileri olduğuna gelin birlikte göz atalım.

Instagram için 5 yeni özellik yolda!

En popüler sosyal medya platformundan birisi olan Instagram, 5 yeni özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu bilgi ise profil sayfasına Insights butonunun yerleştirildiği ekran manzaraları aracılığıyla ortaya çıktı. Özellikle içerik oluşturucuları için çeşitli gelişmeler sağlayan bu yeni özellikler, içerik üreticileri için Insights‘a erişimi kolaylaştıracak. Bu 5 özellikten kısa kısa bahsedecek olursak;

1- Profil sayfasına eklenen Insights butonu, takipçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacak. Bu özellik içerik oluşturucuların işine yarayacak.

2- WhatsApp’ın, geçersiz haberlerin yayılmasının önüne geçmek için uygulamış olduğu; iletileri yönlendirilebilecek kişi sayısına getirdiği kısıtlamanın bir gibisi Instagram’a da gelecek. Bu arada tıpkı WhatsApp uygulamasında olduğu gibi mesajları iletme özelliği de eklenmiş durumda.

3- Instagram kullanıcıların bildirileri silmesine müsaade veriyor, ama mesajınızın siz silmeden evvel görüntülenmiş yahut yönlendirilmiş olup olmadığını bilmiyorsunuz. Instagram bu mevzuda sizi bilgilendirecek bir özellik üzerinde de çalışıyor.

4- Hikayeler kısmı kategorilendirilme imkanına sahip olacak. Böylelikle hikayelerinizi artık makul kategorilere nazaran sıralama imkanı bulabileceksiniz. Bunun yanında eklenecek olacak yeni güncelleme ile birlikte Instagram ve Messenger Rooms entegrasyonu gerçekleştirilecek. Böylece 50 kişinin katılabileceği oturumlara imkan tanınacak.

5- Bir canlı yayına girerken, o anki bahsin ne olduğunu bilmek istemeniz pek doğal. Instagram bu durumu da dikkate alarak, canlı yayın öncesinde oluşturacağınız başlık ile takipçilerinize ne hakkında konuşacağınıza dair bilgi vermenize imkan sunacak.

Başa dön tuşu