WhatsApp yeni güncellemesi ile tüm dengeleri değiştirebilir

Bu özellik, üyelerin kümelere mesaj göndermesini kısıtlamanın ve üyelerin rastgele bir bilgi düzenlemesi yapmasını engellemesinin yanı sıra yöneticilere daha fazla güç verecek ve bu da kümenin denetlenmesine yardımcı olabilir.

WhatsApp‘ta beta özelliklerini test eden bir platform olan WABetainfo tarafından sağlanan bilgilere nazaran, küme yöneticileri yakında kümelerdeki herkes için iletileri silebilecek. Android 2.22.11.4 için WhatsApp beta sürümüne nazaran, özellik şimdi geliştirme kademesinde ve şimdi beta test kullanıcılarına sunulmadı. Geçen yıl Aralık ayında tanıtılan güncelleme, Android için WhatsApp beta sürümünde görüldü. Özelliğin iOS ve Masaüstü için WhatsApp beta sürümünde de mevcut olduğu söyleniyor.

WhatsApp yeni güncellemesi ile tüm istikrarları değiştirebilir

Bu yeni özellik 2017’de tanıtılan mevcut ‘herkes için sil‘ özelliğine emsal. Mevcut özellikte beşerler şahsî ve/veya küme sohbetlerinden sadece kendi iletilerini silebiliyordu lakin artık bir kümenin yöneticisiyseniz, bu güncellemeyi aldıktan sonra kümedeki rastgele bir üye tarafından gönderilen bildirileri silebileceksiniz. Yöneticiler kümedeki bir iletisi herkesten sildiğinde, gruptakilere “sohbette diğer birinin bildirisini sildiğini” bildiren bir açılır bir bildiri gösterilicek ve herkes yöneticinin iletisi sildiğini görebilecek.

Grup üyelerinin bildirilerini silme ve üyelerin kümelerine ileti göndermelerini kısıtlama ve istenmeyen küme bilgi düzenlemeleri yapmalarını engelleme özelliği, yöneticilerin WhatsApp‘taki istenmeyen iletileri ve yanlış bilgileri daha tesirli bir formda sonlandırmasına imkan tanıyacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu