Instagram yine çöktü? Peki bu sefer sebep ne?

Facebook çatısı altında bulunan Instagram ve WhatsApp geçtiğimiz günlerde çökmüştü. Yaklaşık 6 saatlik kesintinin akabinde kademeli olarak Instagram ve WhatsApp olağana döndü.

Şimdiye kadar bu kadar uzun vadeli bir aksaklık yaşamamıştık. Münasebetiyle bu durum Mark Zuckerberg’e milyarlarca dolara patladı.

Zuckerberg yaptığı açıklamada bir daha bu türlü bir durumun yaşanmaması için ellerinden geleceğini yapacaklarını söylemişti ki Instagram yeniden çöktü.

Hali hazırda Instagram’da sayfa akışı yenilenemiyor. Gerçi kimi kullanıcılar kendilerinde rastgele bir sorun olmadığını tabir etmişler. Ancak çoğunluğun Instagram’ı kullanmakta kahır çektiğini söyleyebiliriz.

Instagram tekrar çöktü? Pekala bu sefer sebep ne?

Hali hazırda pek çok kişi bu kesintiden etkilenmiş durumda. Bu sefer ne olduğu ise tam olarak bilinmiyor. Instagram’ın bilakis Facebook ve WhatsApp’ta rastgele bir sorun yok.

Yani şimdilik sadece Instagram tarafında bir kahır mevcut. Muhtemelen bu kasvet kısa müddette düzeltilecektir. Aksi takdirde Mark Zuckerberg’in servetinden birkaç milyar dolar daha eksilebilir.

Elbette Instagram’ın bu kadar kısa aralıklarla hizmet dışı kalması başlara çeşitli soruları da getirmiyor değil. Instagram’da büyük bir açık mı var, datalar mi sızdırılıyor tam olarak bilemiyoruz. Dürüst olmak gerekirse kelam konusu Mark Zuckerberg olduğunda insanın aklına her türlü senaryo geliyor. Malum kendisi big veri konusunda oldukça sabıkalı bir isim.

Peki sizde şu anda durum nedir? Yani Instagram ya da başka toplumsal medya hesaplarınızda bir dert yaşıyor musunuz yoksa herşey olağan mi?

Başa dön tuşu