Instagram’a yeni özellik geliyor! Test aşamaları başladı…

Meta, geliştirme etabında olan isteğe bağlı kullanıcı denetimlerinin, insanların çıplak fotoğraflardan ve öteki istenmeyen iletilerden korunmalarına yardımcı olacağının altını çizdi. Teknoloji devi, bu denetimlerin kullanıcıların belli sözleri içeren ileti isteklerini otomatik olarak filtrelemesine imkan tanıyan “Gizlenen Sözcükler” özelliğine bezeyeceğini belirtti.

Müstehcen fotoğraf filtresi

Yazılım geliştirici Alessandro Paluzzi, Twitter üzerinden yeni özellik ile ilgili ekran imajı paylaştı. Ekran imajını bilakis mühendislik ile elde ettiğini belirten Paluzzi, Meta, paylaşılan ekran imajını doğruladı. Meta sözcüsü Liz Fernandez, “Bu yeni özelliklerin insanların kapalılığını korurken, aldıkları bildiriler üzerinde denetim sahibi olmalarını sağlamak için uzmanlarla yakın bir formda çalışıyoruz” dedi.

Geliştirilen teknolojinin üçüncü taraf kişi ve kurumlar tarafından görüntülenemeyeceğinin altını çizen Meta, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yeni özelliği duyuracaklarını açıkladı. Bunla birlikte geçen yıl Pew Araştırma Merkezi, 35 yaşın altındaki bayanların yüzde 33’ünün çevrimiçi olarak cinsel tacize uğradığını tespit eden bir rapor yayınladı.

Başa dön tuşu