Instagram’ın yeni özelliği hiç hoşunuza gitmeyecek!

Instagram, toplumsal medya dünyasının en bilindik ve en tanınan uygulamalarından biri. Hatta analistlere nazaran, Facebook’u geride bırakacak birinci uygulama da, kendi kardeşi olan Instagram olacak. Fakat Amerikalı toplumsal medya devinden gelen son haberler, şirketin kullanıcılarına daha fazla reklam dayatması yapacağını gösteriyor.

Aslında Instagram, geçtiğimiz yıl Reels’lerinin içerisine hatırı sayılır ölçüde reklam serpiştirmişti. Bununla birlikte kullanıcılar görüntüler ortasında kaynayan bu reklamlardan pek şikayetçi olmadı. İşte bu durumdan yürek alan Instagram, tekrar Reels odaklı yeni reklam stratejisini hayata geçirmeye karar verdi.

Instagram’ın yeni özelliği hiç hoşunuza gitmeyecek!

Öyle ki yakın zamanda servis edilecek güncelleme sonrasında, artık Reels kısmına girdiğimiz vakit hiçbir görüntü izlemeden direk 5-10 saniye uzunluğundaki bir reklamla karşılaşabileceğiz. Tabi şu an için bu tıp reklamları geçmenin ve bir sonraki görüntüye atlamanın önünde bir pürüz bulunmuyor.

Instagram’ın yeni özelliği hiç hoşunuza gitmeyecek!

Öte yandan reklam sayısını arttırmak, Instagram’ın gelirlerini üstlere taşımak için başvuracağı tek önlem değil. Amerikalı toplumsal medya devine yakın kaynaklardan gelen savlara nazaran şirket, bir sefer daha fiyatlı abonelik sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Şayet bu savlar doğruysa, yakın vakitte Instagram’ın reklamsız ancak fiyatlı yahut reklamlı fakat fiyatsız versiyonlarını görebiliriz.

Tabi bu türlü bir hamle sonucunda, büsbütün fiyatsız olan ve Instagram’a nazaran reklam konusunda daha insaflı davranan rakiplerinin kullanıcı sayısı artar mı işte onu da vakit gösterecek.

Başa dön tuşu