İstanbul Depremi Sonrası Çadır Satışlarında Büyük Artış

Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki sarsıntı tüm İstanbulluları korkuttu. Meydana gelen bu sarsıntının akabinde ise çadır, düdük, el feneri ve battaniye satışları internet üzerinden satış gerçekleştiren sitelerde büyük bir artış gösterdi. Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Hepsiburada’nın Ticari Küme Lideri Keyifli Erturan, çadır satışlarının bir hafta önceye nazaran 3 kat artış gösterdiğini söylerken, bir öteki büyük e-ticaret sitesi GittiGidiyor’un Ticari Yöneticisi Bülent Elçin ise çadır satışların yüzde 35 arttığını belirtti.

Hepsiburada: Çadır satışları, bir evvelki haftaya nazaran 3 kat arttı

Hepsiburada Ticari Küme Lideri Memnun Erturan satışların artışıyla ilgili olarak, “İstanbul'da gerçekleşen sarsıntı sonrasında Hepsiburada trend bilgilerini incelediğimizde, bir evvelki haftanın birebir gününe nazaran çadır, düdük, el feneri, battaniye üzere materyallerin satışında 3-4 kat artış yaşandı. Çadır satışları, bir evvelki haftanın tıpkı gününe nazaran 3 kat artış gösterdi” diye konuştu.

Deprem çantası aramaları 10 kat artış gösterdi

Ürün arama sayılarında da büyük bir artık gözlemlediklerini belirten Erturan, geçen haftaya nazaran çadır, el feneri ve sarsıntı çantası üzere eserlerin aramalarının 10 kat artış gösterdiğini vurguladı. Geçen haftaya nazaran düdük aramalarında 7 kat artış görülürken, powerbank aramalarında da 2 kat artış oldu.

GittiGidiyor Ticari Yöneticisi Bülent Elçin ise yaptığı açıklamada, “Dilerdik ki tüm Türkiye olarak zelzeleye her vakit hazırlıklı olalım fakat satış ve arama sayılarımız, zelzelenin akabinde kimi eserlerin satış sayılarının ve aranma oranlarının arttığına işaret ediyor” dedi. Elçin, zelzele sonrasında battaniye satışlarının yüzde 70, çadır satışlarının ise yüzde 35 artış gösterdiğini gözlemlediklerini belirtti.  

Başa dön tuşu