Twitter ile Elon Musk arasındaki hukuk mücadelesi bugün başlıyor

Elon Musk ile Twitter ortasındaki gerginlik sürat kesmeden yoluna devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Elon Musk’ın beklenmedik bir vakitte Twitter paylarının bir kısmını satın alması epeyce ses getirmiş, şimdi bu atılımının yarattığı şok dalgası tam olarak yayılmadan ikinci bombayı patlatan ünlü milyarder, şirketin kalan paylarına de talip olmuştu.

Twitter idaresi ile bir ortaya gelen Elon Musk, 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ın tek sahibi olmayı garantilediği sırada, kendisine yanlış bilgi verildiğini, platformdaki bot hesap sayısının söylendiği üzere %5 civarında olmadığını, kendi araştırma ve tespitlerine nazaran bu sayının en az %20 düzeyinde olduğunu lisana getirerek muahededen çekildiğini duyurmuştu.

Twitter ile Elon Musk ortasındaki hukuk gayreti bugün başlıyor

Twitter idaresi ise, Elon Musk’un telaffuzlarının aldatıcı olduğunu kendisine istediği her cins datanın sunulduğunu ve %20 üzere bir oranın kelam konusu olamayacağını belirterek Elon Musk’ın muahedeye sadık kalması için mahkemeye verildiğini açıkladı.

İşte yarın yani 19 Temmuz günü toplanacak olan birinci mahkeme asıl davanın ne vakit görüleceğine karar verecek. Biliyorsunuz taraflar bu mevzuda da anlaşamıyor. Twitter idaresi davanın Eylül ayında görülmesini isterken Elon Musk’ın talebi ise Şubat 2023’den evvel bu sürecin başlamaması tarafında.

Tarafların bu tarihlerin ardında yatan açıklamalarını dinleyecek olan mahkeme, sonrasında davanın ne vakit görüleceğine de karar verecek.

Başa dön tuşu