LinkedIn Yeni Doğrulama Sistemini Duyurdu

LinkedIn’e tıpkı Twitter veya Meta uygulamalarındaki gibi doğrulama rozetleri geldi. Ücretsiz olarak sunulan rozetler, kimlik veya şirket e-postası ile doğrulama yapılması halinde kullanılabilecek.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un 2003 yılında kullanıma sunduğu iş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn, kullanıcılar için önemli olacak yeni bir özelliği hayata geçirdi. Microsoft, kendi e-posta servisini kullanan şirketlere LinkedIn’de doğrulama rozetleri vermeye başladı. Meta ve Twitter’ın aksine ücretsiz olarak sunulan bu özellik, kullanıcıların doğrulanmış bir e-postaya sahip olduklarını ve hatta gerçekten profillerinde yazan şirkette çalıştıklarından emin olunmasını sağlayacak.

LinkedIn’in doğrulama rozetleri, kullanıcıların gerçek olduklarının ve resmen o şirkette çalıştıklarının timsali niteliğinde olacak. Gereken işlemleri gerçekleştiren kullanıcılar, bu sayede LinkedIn’de güvenilirlik kazanmış olacaklar. Doğrulama yapan ve rozet alan kullanıcı, bu rozeti profil sayfasında da gösterebilecek.

LinkedIn’deki doğrulama rozetleri işte böyle görünecek

linkedln

LinkedIn’in doğrulama rozetlerinin kullanılabilir olması için çalışanların bir şirket e-postasına sahip olması gerekecek. Profiline bu e-posta hesabını tanımlayan ve bunu doğrulayan kullanıcı, profil sayfasında iş e-postasını doğruladığına ilişkin bir rozet görmeye başlayacak. Özellikten bihaber kullanıcılar, rozet ile ilgili küçük bir açıklama da görecekler. Microsoft, bu doğrulama sisteminin Microsoft Entra altyapısı ile çalışacağını belirtti. Bulut tabanlı bir dizi hizmeti içeren Microsoft Entra, çalışanların kimlik yönetimlerinin yapılmasını, izin gibi taleplerin yönetimini ve e-posta adresi atanabilmesini sağlaması gibi bazı özellikler sunuyor. 

İçerik Üreticilerinin Birbiriyle Bağlantı Kurabileceği LinkedIn Benzeri Platform “Creatorland” ile Tanışın!

Bu arada; LinkedIn’deki tek yenilik bundan ibaret değil. Microsoft, platformun kimlik doğrulaması yapmasına da imkan tanımaya başladı. Öyle ki ABD vatandaşı olan kullanıcılar, gerçek olduklarını daha iyi ispat etmek amacıyla bu yöntemi kullanabilecekler. Kimlik bilgilerini işleyen ve doğrulama işlemini tamamlayan kullanıcı, bu doğrulama için de bir rozet sahibi olacak. Yeni özellikler, sahte hesaplar açılıp insanları dolandırmaya çalışanların bulunduğu LinkedIn’i daha güvenli bir yer haline getirmiş olacak. Microsoft, yeni özelliğin nisan ayı sonuna kadar tüm kullanıcılara ulaşacağını duyurdu.

Microsoft’un Linkedln’deki yenilikler için hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz

Kaynak :
https://www.linkedin.com/pulse/linkedins-new-verification-features-include-clear-entra-rodriguez/?trackingId=APRTdSwzQdW1AXtkS1NtjQ%3D%3D&src=direct%2Fnone&veh=direct%2Fnone

Başa dön tuşu