Logan Paul vs. KSI Maçı, YouTube’da Ücretsiz ‘Yayınlandı’

Logan Paul ve KSI ortasında geçen rövanş maçı, 9 Kasım'da Los Angeles'taki Staples Center'da gerçekleşti ve dünyanın dört bir yanından binlerce insanın merakla izlediği bir etkinlikti. Seyircilerin birçoğu boks müsabakasını izlemek için ödeme yaparken, yaklaşık 11.000 kişi maçı enteresan bir yoldan fiyatsız olarak izledi.

Karşılaşmaya katılamayanlar spor yayın hizmeti DAZN'den büyük aktifliği izleyebildiler. DAZN üyeliği olmayanlar ise, neler olup bittiğini öğrenmek için maçı haber sitelerinden ve toplumsal medyadan takip ettiler. Ancak bir YouTuber, servislerin yayın kurallarındaki bir boşluktan faydalanarak maçı canlı olarak yayınladı.

YouTuber, kelam konusu boks maçına reaksiyon verdiği başlığını atarak bir canlı yayın başlattı. Canlı yayında sahiden sırf yüzü vardı. Lakin YouTuber, yayını güneş gözlüğü ile yapıyordu ve izleyiciler, güneş gözlüğünün yansımasından boks maçını da fiyatsız olarak izleyebildiler. Bu tekniğin YouTuber'a yararı ise anlık 11 bin izleyici oldu.

Maçı izleyen insanlardan kimisi efsanevi plana övgüler yağdırırken, kimisi daha uygun tecrübe için 'parlaklığı artırmayı' önerdi. YouTuber'ın yayın sırasında yahut sonrasında bir sorun yaşayıp yaşamadığı bilinmiyor, lakin ürettiği tahlille binlerce kullanıcıyı ardına aldığı kesin.

KSI ve Paul Logan, birinci maçta yenişememişler ve berabere kalmışlardı. Ancak rövanş maçında KSI, 3 hakemlik komitenin ikisinden lehine oy alarak zafere ulaşan taraf oldu. Bir hakem 56-55 Logan Paul lehine karar verirken, geriye kalan iki hakem ise 57-54 ve 56-55 olmak üzere KSI lehine karar verdi.

Başa dön tuşu