Mark Zuckerberg bu defa çok daha kaliteli Metaverse görüntüleri paylaştı

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip toplumsal medya platformunu Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Metaverse kozmosuna o kadar güveniyor ki holdingin ismini Meta olarak değiştirdi ve bundan sonraki odak noktasının da bu teknoloji olacağını söz etti. Nitekim de bakıldığında Zuckerberg’in, Metaverse odaklı yeni kozmosu Horizon Worlds için bugüne kadar 10 milyar doların üzerinde yatırım yaptığı anlaşıldı. Lakin ünlü CEO’nun geçtiğimiz günlerde bu kozmosa ilişkin paylaştığı bir fotoğraf, internet aleminde büyük alay konusu oldu.

Arkada bir Eyfel Kulesi, onun da gerisinde bir katedral ve en önde de kendisine pek de benzemeyen bir avatar ile selfie çekimi fotoğrafı paylaşan Zuckerberg’e, 10 milyar doları bunun için mi harcadın tenkitleri yağmıştı.

Mark Zuckerberg bu sefer çok daha kaliteli Metaverse manzaraları paylaştı

İşte ünlü CEO bugün yaptığı ikinci bir açıklamayla, o fotoğrafın çok tez çekildiğini ve fazlaca kolay olması nedeniyle tenkitlerin haklı olduğunu belirtirken, gelecekte Horizon Worlds’un nasıl olacağına ait yeni iki fotoğraf daha paylaştı.

Bu fotoğraflarda baktığımız vakit, birincisinin yeni avatar görünümü ikincisinin ise etraf düzenlemesi ile ilgili olduğu anlaşılıyor. Her iki görsel de geçtiğimiz gün paylaşılan ve alay konusu olan görselle kıyaslandığından ortada dağlar kadar fark olduğu aşikar. Üstelik bu imgelerin şimdi nihai grafikleri yansıtmadığını ve ilerleyen süreçte grafiklerin daha da geliştirileceğini hatırlatalım.

Başa dön tuşu