Mozilla, Ücret Karşılığında Reklamları Kaldıracak

Reklamlar, pek çok internet kullanıcısının canını sıkan bir husus haline geldi. İnternet sitelerin her köşesi reklamlarla dolu ve kullanıcılar, bu durumdan kurtulmak için birtakım reklam engelleyici programlar kullanıyorlar. Fakat reklam verenlerin ve internet üzerinden iş yapan bireylerin gelirlerinin büyük bir çoğunluğu reklamlardan sağlandığı için, reklam konusunda yapılabilecek çok da bir şey olmadığını söylemek mümkün.

Reklam konusunda bugüne kadarki en yaratıcı fikir ise bu yılın başlarında Mozilla tarafından geldi. Mozilla, muhakkak bir fiyat karşılığında reklamların kaldırılabileceğini ve bu hususla ilgili bir şirketle çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Artık Mozilla'nın bu yeni sisteminin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Mozilla'nın “Firefox Ad-free Internet” olark isimlendirdiği bu sistem, aylık 5 dolar (yaklaşık 28 TL) karşılığında çalışacak. Sisteme üye olunması durumunda aylık olarak fiyat ödemesi yapılacak ve bu mühlet içerisinde Firefox, rastgele bir reklam göstermeyecek. Ödediğiniz bu 5 dolarlık fiyat ise, girdiğiniz internet sitelerine paylaştırılacak. Ayrıyeten bu sistemi hem taşınabilir platformlar hem de masaüstü tarayıcınız için kullanabileceksiniz.

Mozilla, Firefox Ad-free Internet sistemi için bir internet sitesi oluşturdu. Bu internet sitesinde ufak bir anket doldurulmasına müsaade veriliyor. Bu anket, bahsedilen sisteme ne vakit üye olacağını, hakikaten abone olmak ya da olmamak istediğinizi ve bu sisteme ilginizi soruyor. Bu seçenekleri doldurduktan sonra da fikirlerini paylaşabileceğiniz bir sayfaya yönlendiriyor. Anketin tamamlanmasıyla birlikte Mozilla, bu sistemin ortağı olan Scroll'un internet sitesine kaydolarak sistemi kısa bir müddetliğine deneyimleyebileceğinizi söylüyor.

Eğer kelam konusu anketi doldurmak ve bu sistemi denemek isterseniz burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz. 

Başa dön tuşu