Netflix’in İlk Orijinal Podcast İçeriği 7 Kasım’da Geliyor

Variety’nin sayfalarına taşıdığı habere nazaran, ‘The Only Podcast Left’ ismindeki podcast, Netflix’in kıyamet sonrası komedi-drama dizisi Daybreak’in dünyasında geçiyor. Brian Ralph'in çizgi romanına dayanan dizinin ortak imalcisi Aron Eli Coleite, projede baş muharrir olarak misyon yapıyor.

Netflix’in şahane bir yaratıcı olduğunu söyleyen Coleite, “Bizden Daybreak dünyasında bir anlatı podcasti yapmamızı istediklerinde, düşünebildiğimiz en çılgınca fikirle onlara geri döndük” sözlerini kullandı.

Altı kısımdan oluşan podcast, kıyamet sırasında bir podcast yapmaya karar veren bir küme genci merkezine alacak. 7 Kasım’da piyasaya çıkacak olan The Only Podcast Left, 12 Aralık tarihine kadar sadece Spotify'da yayınlanacak. Akabinde başka platformlarda kullanıma sunulacak.

Öte yandan Netflix’in birinci orjinal podcast içeriği için Spotify’ı tercih etmesinin altında kıymetli bir mana yatıyor. Dünya çapında 250 milyona yakın aylık etkin kullanıcıya konut sahipliği yapan İsveçli müzik devi, bu yılın başlarında podcast piyasasının iki devi Anchor ve Gimlet Media’yı satın almıştı. Dünyanın bir numaralı ses platformu olmak isteyen şirket, gelecekte Spotify dinlemelerinin yüzde 20'sinin podcast içeriklerinden oluşmasını hedefliyor. 

Netflix’in gelecekte yayınlamayı planladığı podcastler ortasında, Eddie Murphy, Marta Kauffman ve Mary J. Blige üzere isimler tarafından yaratılan Present Company with Krista Smith, Podcast yıldızı Tracy Clayton’ın komedyen Jackée Harry ve direktör Robert Townsend üzere ikonlarla konuştuğu Strong Black Legends ve gerçek kabahat kıssalarını anlatan You Can’t Make This Up üzere içerikler de yer alıyor. 

Başa dön tuşu