Snapchat’in masaüstü sürümü duyuruldu

Snapchat bir devir bilhassa değişik filtreleriyle milyonlarca kullanıcıyı kendisine bağlamış bir toplumsal medya uygulamasıydı. Bununla birlikte vakit içerisinde kendi özelliklerinin başta Instagram olmak üzere pek çok rakibi tarafından kullanılmasını engelleyemeyen, üstüne üstlük onların yenilikleri karşısında ise kendini geliştiremeyen şirket yavaş yavaş en çok kullanılan toplumsal medya uygulamaları sıralamasında altlara yanlışsız yol almaya başladı.

Bu haliyle bile hala milyonlarca kullanıcısı bulunan Snapchat, yine eski günlerine dönebilmek için elinden geleni yapıyor. İşte Snapchat tarafından bugün duyurulan masaüstü versiyonu da tam olarak bu anlayışın bir eseri.

Snapchat’in masaüstü sürümü duyuruldu

Daha evvel Instagram, Telegram, WhatsApp üzere toplumsal medya platformlarından aşina olduğumuz masaüstü sürüm, neredeyse emsal bir yapıyla Snapchat’te de karşımıza gelecek. Taşınabilir uygulamadan yapılabilen bütün temel işlevlerin çalışacağı masaüstü sürümü birinci olarak Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallıklar, Kanada, Avustralya ve Yeni Zellanda’daki Snapchat+ kullanıcıları için servis edilecek.

Bir mühlet bu bölgedeki fiyatlı kullanıcılarını sevindirecek olan Snapchat ikinci partide ise tekrar Plus kullanıcılarını hedefleyecek fakat bu kere işin içerisine Fransa, Almanya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri girecek. Şirket yayın siyaseti gereği lakin 3. seferde tüm dünya genelindeki fiyatlı / fiyatsız kullanıcıları için yeni masaüstü sürümünü kullanıma sunacak.

Bakalım son vakitlerde rakiplerinden bir oldukça geride kalan Snapchat’in bu atılımı, şirketin yine toparlanma süreci için kendisine takviye olabilecek mi?

Başa dön tuşu