TikTok Google’a rakip oluyor!

Hayatımızda büyük bir alana sahip olan toplumsal medya platformları kendi bünyelerine yeni özellikler ekleyip kullanıcılarının beğenisine sunmaya devam ediyor. Son olarak ülkemizde sık sık tartışmalara bahis olan kapatılması istikametinde kampanyalar yapılan Tiktok’un test basamağındaki yeni özelliği gündemde. Özelliğin içeriği ise Google’a rakip mi geliyor sorusunu akıllara getiriyor.

Yeni eklenecek olan özellikte yorum alanındaki birtakım anahtar niteliğindeki sözlere temas eklenerek kullanıcı tarafından erişimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak ve anahtar sözün üstüne tıklayarak direkt arama sayfasına ulaşabilecek.

TikTok Google’a rakip oluyor!

Google tarafından geçtiğimiz günlerde epeyce değerli bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklamada başka toplumsal medya platformlarının Google’ı tehdit ettiklerini söylenmişti ve bu bir itiraf niteliğindeydi. Şirketin üst seviye yöneticileri tarafından yapılan açıklamada genç kısmın % 40’lık bir kısmının yemek yerleri aratırken Google’ı kullanmadıkları, Instagram ve Tiktok’u tercih ettikleri belirtilmişti.

Bunun dışında yapılan açıklamada kullanıcıların alışılmış tecrübelerden hoşlanmadığı da tabir edildi. Açıklamaya bakıldığında gençlerin bu sebeple Google’ı tercih etmediğini söylemek mümkün.

Tiktok’un yeni özelliği tam bu noktada devreye girecek. Google’ın açıklamalarını tasdikler nitelikte olan bu yeni özellikte kullanıcılar bir mevzuyu yahut merak ettikleri rastgele bir şeyi Google’dan araştırmak yerine direkt olarak Tiktok’ta bulabilecek. Tiktok’un bu yeni atağı şimdiden büyük ses getirirken özellik eklendiğinde kullanıcılarından göreceği ilgi şimdiden merak uyandırıcı. Sizce yıllardır merak ettiğimiz her şeyin saniyeler içinde yanıtını bulabildiğimiz Google, Tiktok’un gerisinde mi kalacak? Husus ile ilgili fikirlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu