TikTok kullananlar dikkat!

TikTok’a gelen yeni bilhassa kullanıcılar, yorumlarda filtrelemek istedikleri sözleri içeren bir liste yapabiliyor. Örneğin; hesap sahibi dış görünüşüyle dalga geçileceğinden kaygı ediyorsa, rahatsız edici yorumları filtreleyebiliyor.

TikTok kullananlar dikkat!

”TikTok kullanıcıları hesaplarını daha akıllı ve inançlı bir biçimde yönetebilmek için yeni oluşturduğumuz güvenlik özelliğiyle istedikleri anahtar sözleri filtreleyebiliyor.

Hesabınızı kimin takip edeceğine karar verebilir, dilerseniz büsbütün kapalı hesap haline de getirebilirsiniz” açıklamasını yapan TikTok yetkilileri; “Filtrenen Yorumlar” özelliğiyle, kullanıcılara kendi TikTok hesapları üzerinde daha çok denetim hakkı tanıyor. 

Bu bilhassa filtrelenmek istenen yorumlar, görüntüler kullanıcılar tarafından düzenlenebiliyor.Kullanıcılar istedikleri kadar söz ekleyebilir ve istekleri doğrultusunda yahut uygun gördükleri takdirde bu söz listesinde değişiklik yapabilir.

TikTok’un kullanıcılarına sağladığı filtreleme listesi, uygulamadaki “Gizlilik Ayarları” kısmına eklendi. Uygulamadaki güvenlik seçenekleriyle kullanıcılar; hesaplarını saklı tutabiliyor, takipçilerini onaylayabiliyor ve paylaştığı içeriklerin yalnızca takipçileri tarafından izlenmesine müsaade verebiliyor.

Ayrıca TikTok hudutlu görüntüleme modu, uygulama içi raporlama ve filtreleme üzere müdafaalar sağlayabiliyor. Kullanıcılar, uygulamanın hakikat kullanımı ve uygunsuz paylaşımlar için Kullanım Kuralları kısmını inceleyebilir.

Başa dön tuşu