TikTok kullanıcı sayısı açıklandı! Tahminlerin çok üzerinde!

Musical.ly bazında görüntü oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan tanınan toplumsal medya uygulaması TikTok toplumsal medyada değerli bir etap kaydetti. TikTok etkin kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığını duyurdu.

Covid-19 pandemisi periyodunda toplumsal medya kullanımının artması ile TikTok uygulamasındaki kullanıcı sayısı da artış gösterdi. Pandemi devrinde 2 milyar global indirme hududunu aşarak kullanıcı sayısında büyük bir sıçrama yakalayan TikTok kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor.

TikTok kullanıcı sayısı açıklandı! İddiaların çok üzerinde!

Çin merkezli TikTok yahut Çin de bilinen ismiyle Douyin aylık etkin kullanıcı sayısını bir kutlama iletisi ile duyurdu. Tanınan olduğu kadar tartışmalarla da gündemden düşmeyen toplumsal medya uygulaması TikTok bilhassa gençler ve genç yetişkinler ortasında epeyce fazla kullanıcıya sahip. Daha evvel Musical.ly isimli müzik ve kısa görüntü paylaşımı ile öne çıkan bir uygulama olarak ortaya çıkan platform 2018’den bu yana TikTok ismiyle kullanılıyor.

Gençler ortasında hayli tanınan olan TikTok uygulaması YouTube Shorts ve Instagram Reels üzere uygulama özelliklerinin ortaya çıkmasında tesirli oldu.

TikTok yöneticisinden aylık etkin kullanıcı açıklaması

TikTok COO’su Vanessa Pappas, her ay “Dünyanın dört bir yanından bir milyardan fazla insan spor, müzik, sanat ve kültür, moda, DIY ve daha fazlası için eğlenmek, ilham almak yahut yeni bir şey keşfetmek için TikTok’a geliyor.” tabirini kullandı.

Başa dön tuşu