TikTok oyun testlerinin sayısını arttırdı

Şirket kısa mühlet evvel kimi pazarlardaki (ABD dahil) içerik oluşturucuların bir görüntüye İlişki Ekle düğmesine dokunup MiniOyun seçeneğini seçerek dokuz küçük oyundan birini eklemeleri için bir yol ekledi. İzleyiciler bir oyuna bağlanan bir görüntüyle karşılaştıklarında, içerik oluşturucunun kullanıcı isminin yanındaki bir ilişkiye dokunarak görüntüyü oynatmaya başlayabilirler.

Bir TikTok sözcüsü TechCrunch’a “Şu anda, üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile entegrasyonlar yoluyla HTML5 oyunlarını TikTok’a getirmeyi araştırıyoruz” dedi. TikTok oyununun ismi Mr.Aim Lab’s Nightmare.TikTok’un teşebbüsteki başka ortakları ortasında geliştiriciler Voodoo, Nitro Games, FRVR ve Lotum yer alıyor.

TikTok oyun testlerinin sayısını arttırdı

Oyunların hiçbirinde şu anda reklam yahut uygulama içi satın alma yok ve proje testin birinci etaplarında. TikTok, içerik oluşturucuların içeriklerini nasıl (veya olup olmadığını) ve kullanıcıların oyunlarla nasıl etkileşime girdiğini öğrenmek istiyor. The Verge’in belirttiği üzere, kullanıcılar oyunlarını kaydedebilir ve yeni bir görüntüde paylaşabilir.

Son aylardaki raporlar, TikTok’un oyun oynamaya büyük bir adım atmaya hazır olduğunu ileri sürdü. Ana şirket ByteDance, geçen yıl oyun geliştiricisi Moonton Technology’yi satın aldı. TikTok, Disco Loco 3D isimli özel bir taşınabilir oyun için Zynga ile iş birliği yaptı; Oyuncuların Feeding America’ya bağışları tetikleyebilecekleri Garden of Good isimli bir yardım oyunu, Haziran ayında TikTok’un ABD versiyonunda kullanıma sunuldu. TikTok daha evvel Vietnam’da HTML5 oyunlarını test etmişti.

Diğer büyük teknoloji şirketleri, Apple, Google ve daha yakın vakitte Netflix de dahil olmak üzere, taşınabilir oyunlara yöneldi. Facebook 2020’de bulut oyunlarına geçerken, Zynga elbette Facebook’un geniş erişimi sayesinde bir toplumsal oyun devi haline geldi. Meta’nın uygulamalarında TikTok’un birçok özelliğini taklit etmeye çalıştığı bir sır değil, bu yüzden TikTok’u da Facebook’un oyun kitabından bir yaprak alma yolunda görmek değişik.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu