Gizlilik Odaklı Tarayıcı Tor – Android İndir

İnternet ortamında saklılık, kullanıcılar içi çok değerli bir bahis. Hiçbirimiz bilgilerimizin çalınmasını ya da bir dolandırıcılık mağduru olmak istemeyiz. İşletim sistemleri ve pek çok internet tarayıcısı bu mevzuda hassas olmaya çalışsa da kimi vakit bu mağduriyetler engellenemiyor. Bu mevzuyla ilgili olarak, direkt saklılığa odaklanan bir internet tarayıcısı yıllardır internet kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Tor Browser olarak bilinen bu internet tarayıcısı, kimliğinizi büsbütün gizleyerek internet ortamında inançla gezinmenize imkan tanıyordu. Bu internet tarayıcısı, uzun bir bekleyişin akabinde nihayet Google Play Store'da yerini aldı.

Bu tarayıcının çalışma prensibine yakından bakacak olursak; bir internet sitesine istek gönderdiğiniz vakit farklı serverlar üzerinden giriş denemeleri yapılır. Her denemede de bilgileriniz şifrelenir, bu sayede gizliliğiniz sağlanmış olur. Ayrıca Tor, kullanıcılar için sağlıklı üzere görünse de her türlü yasa dışı süreç için ziyadesiyle müsaittir. Bu yüzden de kimi vakit riskli olduğu söylenir.

Eylül ayında duyurulan ve çalışmaları tamamlanan Tor Browser'ın Android sürümü, kullanıcıların internet ortamında inançlı bir gezinme yapabilmeler için gerekli olan tüm saklılığı sağlayabilecek olarak tasarlandı. Her ne kadar masaüstü sürümüne nazaran birtakım farklılıklar içerse de Tor'un Android sürümünde, parmak izi okuyucu sistemlerine karşı yapılabilen atakların bile önü kesilebiliyor.

Eğer Android telefonunuza Tor Browser'ı indirerek inançlı bir internet tecrübesi yaşamak isterseniz, uygulamayı çabucak aşağıdaki bağlantı üzerinden akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Başa dön tuşu