TikTok’ta işler karıştı! CEO’dan beklenmeyen adım!

ABD ile tansiyon yaşayan ve bu ülkedeki varlığı tartışmalı hale gelen Çin merkezli ByteDance’ın sahibi olduğu TikTok’ta sular durulmuyor. Son olarak ABD lideri Donald Trump’ın ülkedeki faaliyetlerini sonlandırması için müddet verdiği toplumsal medya platformu, artık de CEO’sunu kaybetti.

TikTok’ta işler karıştı! CEO’dan beklenmeyen adım!

Yaklaşık üç ay evvel Mayıs ayında Disney’deki misyonundan ayrılıp TikTok’a geçen Kevin Mayer, platformun politik bir amaç haline gelmesinin getirdiği baskılar sonucunda vazifesinden ayrıldığını açıkladı.

Çalışanlara yazılı bir açıklama gönderen Mayer, vazifesini bıraktığını duyurdu. Yapılan açıklama ise şirketin idaresi Genel Müdür Vanessa Pappas’a geçmiş oldu.

Açıklamasında son günlerde yaşanan politik gelişmelerin çok keskin bir dönüşümden geçtiğini belirten Mayer, bu durumun önümüzdeki günlerde bir sonuca varacağını umut ettiğini söyledi.

Öte yandan ABD Lideri’nin ülkedeki faaliyetlerini sınırlamak için 90 gün mühlet verdiği TikTok’un durumu önümüzdeki günlerde netleşecek. Şirketin ülkedeki operasyonları ya bir ABD firmasına devredilecek ya da faaliyetlerini sonlandıracak. Bu iki seçenek dışında farklı bir seçeneğin olmadığını da belirtelim.

Başa dön tuşu