Twitter çok konuşulacak yeni özelliğini sundu!

Twitter, Fleets özelliğiyle tıpkı yazgısı paylaşmasın diye Spaces özelliğine odaklanıyor. Şirket, Clubhouse gibisi bir formatla sesli odalardan ibaret Spaces özelliğini kullanıma sunmuştu. Artık bu özelliğe daha gelişmiş bir tecrübe eklemek gayesiyle kimi güncellemeler ekliyor.

Yeni özellik, insanların neler yaptığını yahut dinlediğini kaçırmak istemeyenleri mutlu edecek. Twitter, Spaces’e gelen yeni bilhassa arkadaşlarınız hangi sesleri dinliyor yahut takip ediyor gözlemleyebileceksiniz.

Twitter Spaces arkadaşlarınızın neler dinlediğini görmenize imkan tanıyacak

Twitter, takip ettiğiniz bireylerin dinlediği ses odalarını size gösteren yeni bir “dinleme etkinliği” modunu deniyor. Şimdilik, özellik iOS ve Android’deki birtakım kullanıcılarla sonlu. Beta sürümünde her şey yolunda giderse özellik daha geniş bir sürümle sunulacak.

Twitter ayrıyeten özelliğe gelişmiş bir ayrıntı daha ekliyor. Şayet dinlediğiniz şeyler diğerleri tarafından görülsün istemiyorsanız özelliği kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar aracına Spaces özelliğini kapalı hale getirme seçeneği eklenecek. Spces özelliği varsayılan olarak açık olur. Bu da dinlediklerinizin öbürleri tarafından görülmesinin açık olacağı manasına geliyor.

Daha evvel kullanıcılar, sırf mesken sahipliği yapıyorlarsa takip ettikleri şahısların dinlediklerini görüntüleyebiliyordu. Artık kullanıcılar, takip ettikleri bireylerin dinlediği her şeyi görüntüleyebilecek. Ayrıyeten Twitter, Spaces için daha fazla yardımcı sunucu ekleme yeteneğini genişlettiğini de duyurdu. Toplantı sahipleri artık bir oda için en fazla iki yardımcı mesken sahibi atayabilecek.

Başa dön tuşu