Twitter hissedarlarından Musk’a onay!

Twitter’ın hissedarlarının çoğunluğu Elon Musk‘ın 44 milyar dolarlık satın alımını onaylamak için oy kullandı. Yaklaşık yedi dakika süren hissedarların özel toplantısında, hissedarlar iki öneriyi onayladılar: biri Musk ile birleşme mutabakatını kabul etmek, başkası ise muahede sonucunda şirket yöneticilerinin nasıl tazmin edileceği ile ilgili.

Her iki tedbir de hissedarlar tarafından onaylandı, fakat Twitter, Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’na evrak sunduğunda oyların son dağılımını “daha sonraki bir tarihte” açıklayacak.

Twitter hissedarlarından Musk’a onay!

Hissedarlar, her bir hisseyi 54,20 dolar kıymetinde olan muahedeyi resmi olarak onaylamış olsalar da, Delaware’in Şansölye Mahkemesi’nde Ekim ayında yapılacak bir duruşma Musk’ın muahedeyi feshedip feshemeyeceğini son olarak belirleyecek. Musk, başlangıçta, birleşme mutabakatını sona erdirmek için botlar ve spam hakkındaki kaygıları göstermişti, lakin Twitter’ın avukatları aslında “3. Davadaki yargıç, Musk’ın şirketin eski güvenlik şefi ve sonradan muhbirlik yapan Peiter Zatko tarafından ileri sürülen iddiaları” da yasal teklifine ekleyebileceğine dair karar verdi.

Ayrı bir gelişme olarak ise, Zatko Salı günü bir Yargı Komitesi duruşmasında söz verdi ve bu sırada Twitter’ın güvenlik uygulamalarının ABD’nin ulusal güvenliği için bir risk olduğu tarafındaki argümanlarına yeni bir ışık tuttu.

Başa dön tuşu