WhatsApp, çok konuşulacak yeni bir özellik aldı!

WhatsApp çok konuşulacak yeni özelliğini bugün kullanıma sundu. “View Once” olarak isimlendirilen yeni özellik sohbet sırasında kimi imgelerin yalnızca bir sefer görüntülenmesine imkan tanıyacak.

Dünya’nın en tanınan iletileşme uygulamalarından biri olan WhatsApp her gün platformuna yenilikler getirmekle uğraşıyor. Bugün WhatsApp , fotoğraflar ve görüntüler için yeni bir kaybolan ileti özelliğini kullanıma sunuyor. Artık kullanıcılar diledikleri paylaşımı karşı taraftın yalnızca bir sefer görüntüleyebileceği biçimde paylaşabilecekler. Bu özellik kapalılık ve mahremiyet konusunda değerli bir nokta olabilir.

WhatsApp “Bir Defa Görüntüle” isimli özelliğini sundu

Özelliğin çalışma biçimi Instagram’daki sisteme benziyor. Alıcının “Bir Defa Görüntüle” özelliği ile gönderiken resmi yahut görüntüyü görmesi için “Fotoğraf” yahut “Video” düğmesine dokunması kâfi olacak. İmaj yahut görüntü kapatıldıktan sonra artık bir daha erişileyemecek.

Ancak özellik kullanıcıları, karşı tarafın ekran imajı alıp almadığı konusunda uyarmıyor. Alıcının ekran imajı yahut görüntü kaydı alması durumunda WhatsApp göndericiye rastgele bir bildirimde bulunmayacak. WhatsApp bu noktaya dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Zımnilik güncellemesi sebebiyle geçtiğimiz devir bir çok kullanıcı kaybeden uygulama artık mahremiyet mevzularında kullanıcılarını tatmin edecek özellikler sunmaya odaklanıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz devirlerde WhatsApp kullanıcıları bilgilerinin Facebook ile paylaşılması kaygısıyla Telegram üzere başka iletileşme uygulamalarına geçiş yapmışlardı. WhatsApp buna karşın hala geniş bir kitleye sahip görünüyor.

Başa dön tuşu