Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk oldu! İşte ödenen fiyat!

Bir müddettir Twitter ve Elon Musk ortasında bir flört durumu olduğu herkesin malumu. Son devirde ortaya çıkan raporlara nazaran, Elon Musk bir müddettir Twitter paylarını topluyormuş. Hatta son alımlarıyla birlikte yüzde 9’luk bir pay sahibi olduğunu da belirtelim.

Bu durum Twitter cephesinde de büyük ses getirmişi. Hatta Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar idare heyetini kızdırmıştı. Musk son olarak Twitter‘ı satın alması halinde idare heyeti maaşlarının sıfıra indirileceğini belirtmişti.

Bu telaffuzlar ne kadar doğrudur bilinmez ama son yılların en büyük satış süreci gerçekleşmek üzere diyebiliriz.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk oldu! İşte ödenen fiyat!

Gündeme bomba üzere düşen haberlere nazaran Elon Musk ve Twitter resmen anlaştı. İdare şurası ile satış süreçleri için masaya oturan Musk‘ın teklifi kabul edildi ve Twitter 44 milyar dolara el değiştirdi.

Bahse mevzu kişi Elon Musk da olsa kimse bir anda 44 milyar doları çıkartıp ödeyemez. Münasebetiyle Musk da teklifini ABD’li borç veren Morgan Stanley ve öteki kurumların takviyesiyle finanse etmeyi planladığını açıklamıştı.

Bakalım önümüzdeki günlerde iki dev ortasındaki bu mutabakat resmi tabanlar üzerinde de hayat bulacak mı? Şunu şimdiden söylemek mümkün. Musk‘ın idareye geçmesiyle birlikte Twitter‘da esaslı değişiklikler olacaktır. Yeniden de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu