WhatsApp çöktüğünde kar eden yine Telegram oldu!

Anlık iletileşme uygulaması Telegram, Pazartesi günü Facebook kesintisi sırasında 70 milyondan fazla yeni kullanıcı kazandığını duyurdu. Dünyanın dört bir yanındaki insanların yaklaşık altı saat boyunca değerli iletileşme servislerinden mahrum kaldığı günde kar eden tekrar Telegram oldu.

WhatsApp ne vakit bir sıkıntıyla karşılaşsa işin kaymağını Telegram yiyor diyebiliriz. Yaşanan Facebook, Instagram ve WhatsApp çöküntüsünün akabinde tekrar kar eden tekrar Telegram oldu.

WhatsApp çöküntüsü yaşandığında kullanıcılar akın akın Telegram’a geçti

Birkaç gün evvel Facebook, Messenger, toplumsal medya platformu Instagram ve iletileşme hizmeti WhatsApp dahil olmak üzere tüm hizmetlerine global olarak erişilemedi. Yaklaşık altı saat boyunca ağında bir kesinti yaşadı. Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, “Telegram’ın günlük büyüme suratı, olağan bir büyüme sırasını aştı. Bir günde başka platformlardan 70 milyondan fazla müşteri aldık” sözlerini kullandı.

Telegram kısa mühlet evvel bir milyar indirmeyi aşmıştı. Uygulamada bu yılın başlarında, aylık 500 milyondan fazla etkin kullanıcı vardı. Facebook’un probleminden yararlanan yalnızca Telegram değil. WhatsApp ve Telegram’ın rakibi olan Signal, inançlı iletileşme hizmeti için platforma milyonlarca yeni kullanıcının katıldığını da söyledi. Telegram ve Signal’ın Facebook değerine milyonlarca yeni kullanıcı kazanması son vakitlerde çok sık yaşanmaya başladı. WhatsApp saklılık siyaseti devrinde yaşanan karmaşada da onlarca kullanıcı kazanan uygulamalar WhatsApp’ın sıkıntı periyotlarında yükselen isimler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu