WhatsApp dalga konusu oldu! Hakettiler!

WhatsApp, dünyanın en büyük online iletileşme platformlarının başında geliyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok daha başarılı bir grafik çizen ve kullanıcı sayısını katlayan WhatsApp vakit zaman yaptığı güncellemelerle de gündeme gelebiliyor, tıpkı bugünkü haberimize mevzu olduğu üzere.

Amerikalı teknoloji şirketinin bir öteki Amerikan markası olan Apple’ın iPhone modeli için geliştirdiği güncellemede, sohbet balonlarının köşeli dizayndan daha yuvarlak, oval bir dizayna geçtiği görülüyor. Bununla birlikte kelam konusu değişikliği anlayabilmek için çok dikkatli olunmalı. Aksi halde fark etmek bir oldukça sıkıntı. İşte bu nedenle de, WhatsApp’ın bu çalışmasını farklı bir güncelleme olarak görülmesi pek mümkün değil ve bu nedenle de takipçileri tarafından dalga konusu oldu.

WhatsApp dalga konusu oldu! Hakettiler!

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı bir başka güncelleme ise, yansıyı yansıtabilen emojiler. Kullanıcıların kendi reaksiyonlarını emojilere yansıtabileceği bu emojiler, kullanıcıların nasıl bir reaksiyon vereceği büyük merak konusu.

Son olarak, WhatsApp geçtiğimiz günlerde iPhone’a özel bir öteki güncelleme haberi paylaşmış ve yeni özelliği sayesinde iPhone’dan Android’e geçmek isteyen kullanıcıların data kaybı yaşamadan WhatsApp datalarını bu platforma geçirebileceğini duyurmuştu. Bununla birlikte gelen bilgilere nazaran, geçişin tam zıddı istikamette daha ağır olduğu yani Android’den iOS’a bilgi taşımak isteyen kullanıcıların çoğunlukta olduğu da bilinen bir durum.

Başa dön tuşu