Netflix Stranger Things oyunlarını test etmeye başladı

Netflix, sahip olduğu güçlü yayın akışına ek olarak bir de oyunlar sunacak. Şirket artık aboneliklerin bir kesimi olarak taşınabilir oyunları test etmeye başladı.

Netflix, oyunların taşınabilir uygulamasında birinci kere herkese açık olarak test edildiğini söyledi. Lakin oyunlar şimdi platform için çok yeni olduğundan kullanılabilirlik epeyce hudutlu diyebiliriz. Özellik şimdilik yalnızca Polonya’da deneniyor fakat her şey yolunda giderse küresel sürüme geçiş yapılacak.

Netflix, oyunları Android uygulamasında test etmeye başladı

Bir Netflix sözcüsü yaptığı açıklamada, “Polonya’daki üyeler, bugünden itibaren, üyeliklerinin bir modülü olarak Stranger Things 1984 ve Stranger Things 3 olmak üzere iki oyunla Android’de Netflix taşınabilir oyunlarını deneyebilir” dedi. “Henüz oyunlar özelliğinin geliştirilmesi için çok erken. Reklamsız ve tam gelişmiş oyunlar özelliğine şimdi daha var, fakat mümkün olan en yeterli tecrübesi sunmak için çalışıyoruz.” kelamlarını ekledi.

Test sürümüne erişebilen kullanıcılar uygulamada Artık Yükle düğmesine dokunduklarında Google Play Store’a yönlendirilecekler. Buradan oyunu aygıtlarına indirebilecekler. Oyunları direkt Play Store’dan indirmeye devam edebilirsiniz, lakin Netflix oturum açma kimlik bilgilerinizi onaylamanız gerekecek. Test sürümüne erişebiliyorsanız Netflix uygulaması ve kendi özel uygulamaları aracılığıyla oyunları deneyebileceksiniz. Netflix, iOS dahil olmak üzere önümüzdeki aylarda testi genişletmek istiyor. Netflix’in oyunlar uygulamasına yaklaşımı biraz daha Apple Arcade yahut Google Play Pass‘e benziyor diyebiliriz.

Başa dön tuşu