WhatsApp yeni mesaj özelliğini duyurdu!

WhatsApp bildiri yansıları özelliği bir müddettir bekleniyordu. Lakin şirket tarafından mevzuyla ilgili uzun mühlet ses seda çıkmamıştı. Bugün ise, özelliğin geliştirilmesiyle ilgili yeni kıymetli ayrıntılar ortaya çıktı.

İki ay evvel, geliştirilmekte olan yeni bir özellik olan WhatsApp bildirisine reaksiyon verme özelliği ortaya çıkmıştı. Yeni özellik direkt olarak kalabalık WhatsApp kümelerinde işinize yarayacak. Küme sohbetinde gelen reaksiyonlar hakkında bilgi edinebileceksiniz. Kimin neye reaksiyon verdiğini görmek yeni özellik sayesinde mümkün olacak. Reaksiyonlar özelliği, ferdi sohbet dizilerinde ve küme sohbetlerinde mevcut olacak ve herkes, sadece reaksiyon bilgilerini görüntüleyerek bir bildiriye kimin ne reaksiyon verdiğini görebilecek.

WhatsApp yeni ileti özelliğini duyurdu!

Bu ekran imajında görebileceğiniz üzere, tüm reaksiyonlar “Tümü” isimli birinci sekmede, akabinde bir iletiye belli bir emoji kullanarak reaksiyon veren WhatsApp kümeleri farklı bir sekmede listeleniyor. Kullanıcı makul bir bildiriye bir kere reaksiyon verebilecek ve reaksiyonlar 6 emoji ile sonlu olacak. Bu özellik, iOS için WhatsApp beta’nın geliştirilmesi sırasında ortaya çıktı fakat WhatsApp tıpkı özelliği Android için WhatsApp beta’ya da getirmeyi planlıyor. İleti yansıları geliştirme etabında ve ne yazık şimdi bilinen bir çıkış tarihi yok.

WhatsApp son devirlerde hem iOS hem Android hem de web sürümleri için epeyce farklı güncellemeler sunuyor. Geçtiğimiz periyotlarda şirket web uygulaması üzerinden sticker oluşturma özelliğini de sunmuştu.

Başa dön tuşu