Y Kuşağı Ebeveynlerin Yarısı, Çocukları İçin Alan Adı Alıyor

OnePoll tarafından yapılan araştırmaya katılan ve Y neslinde yer alan ebeveynlerin %48’i, çocuklarının erken yaşta çevrimiçi bir kimliğe sahip olması gerektiğini düşünürken bu oran X kuşağında %27'ye kadar geriliyor. Hatta Y neslindeki ebeveynlerin %20’si çocuklarının ismini, o anda kullanılabilir olan alan isimlerine nazaran değiştirmeyi düşünüyor.

GoDaddy MENA ve Türkiye Bölge Yöneticisi Selina Bieber, kendisinin de çocuğu için alan ismi aldığını söylerken konuyla ilgili olarak da şöyle konuştu:

“İnternet artık hayatımızın vazgeçilmez bir modülü ve online kimliğimiz üzerinde denetim sahibi olmamız çok kıymetli. Gerek gelecekteki dijital kimliğini korumak, gerek bir eğitim aracı olarak kullanmak ismine her gün daha fazla insanın çocukları için internette bir yer ayırdığını görüyoruz. Ben de bir Y nesli ebeveyni olarak çocuğumuzun ismine karar verdiğimiz anda bir alan ismi aldım; hatta ilham almak için kullanılabilir alan isimlerini araştırdım. Bu trende baktığımızda, bir alan ismi kaydetmenin bir puset almak kadar yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz.”

İnternetin günümüzde birçok iş için kilit ehemmiyete sahip olduğu düşünülürse, ilerleyen yıllarda bunun değerinin daha da artacağını düşünmek çok da yanlış olmaz. Münasebetiyle çocuğunuzun ismiyle bir alan ismi almak, onun ismine yapılabilecek kıymetli yatırımlardan bir tanesi olabilir.

Ayrıca bir alan ismi almış olmanız çabucak bunun için bir web sitesi kuracağınız manasına da gelmiyor. Alan ismi aldıktan sonra kaybetmemek için yapmanız gereken tek şey, bu alan ismini her yıl yenilemek.  

Başa dön tuşu