YouTube’dan içerik oluşturuculara müjdeli haber! Çıta aşağı çekildi

YouTube’da içerik üreticilerinin topluluk gönderilerini yayınlayabilmeleri için en az 1000 aboneye ulaşmaları gerekiyordu. Platform artık bu bahiste içerik oluşturucuların yüzünü güldürecek bir güncelleme yaptı. Platformun yeni düzenlemesine nazaran artık 500 aboneye ulaşan herkes topluluk gönderileri paylaşabilecek.

Bu ortalar toplumsal medya platformları kendilerine içerik oluşturucu çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Farklı özellikler ve güncellemeler ekleyen platformların ortasındaki rekabet kızılmış durumda. Bu kapsamda YouTube da içerik oluşturucuların hayatını kolaylaştıracak bir güncelleme yaptı.

YouTube topluluk gönderileri için 1000 değil 500 aboneyi kâfi bulacak

YouTube günümüzde hali hazırda en tanınan toplumsal medya uygulamaları ortasında yerini alıyor. İçerik oluşturucular için de çeşitli özellikler sunan uygulama artık kullanıcıların işini biraz daha kolaylaştıracak. Platformda 1000 aboneye ulaşan içerik oluşturucular topluluk gönderilerine hak kazanıyordu. Fakat yeni bir duyuru ile şirket bu sayısı 12 Ekim’den itibaren geçerli olacak yeni bir düzenleme ile değiştirdiğini duyurdu.

Konuya ait bir tweetinde YouTube, “Topluluk gönderileri milyonlarca kanala daha geliyor! 12 Ekim 2021′den başlayarak topluluk gönderileri için uygunluk sonunu 500+ kullanıcısı olan kanallara indiriyoruz. Topluluk sekmesini kullanmaya başlamak için ipuçları:” sözlerini kullandı. Şayet YouTube’da 500 aboneniz varsa direkt olarak 12 Ekim’den itibaren topluluk gönderileri seçeneğini görebileceksiniz. Şirket ayrıyeten 500 abone altındaki içerik üreticileri için de birtakım düzenlemelere gittiğini duyurdu.

Başa dön tuşu