Instagram Takipçi Satın Alma ve Beğeni Arttırma

Instagram; günümüzde milyonlarca insanın kullandığı toplumsal medya uygulaması. Bilhassa 2012 yılında 1 milyar dolara Facebook’a satılan uygulama, o günden itibaren gelişimini ve popülerliğini arttırarak günümüze kadar geldi. Şu anda fenomenler için de önemli bir gelir kapısı olan Instagram, birçok kullanıcının da kısa yoldan güçlü olma hayallerini süslüyor.

Peki Instagram’da ünlü olmak, takipçi sayımızı arttırmak, kısa yoldan reklamlarla para kazanmak için ne yapılıyor? İnanın bunu biz de tam bilmiyoruz çünkü biliyor olsaydık şu anda ekipçe Miami kıyılarında turluyorduk. Instagram takipçi hilesi yaparak,beğeni ya da yorum satın alarak da yüksek etkileşimlere ulaşmak mümkün. Lakin bu işin bir de başka yüzü var.

Herkesin hayalini kurduğu yüksek takipçili hesaplara maalesef bu kadar kolay ulaşamıyoruz. Çünkü ulaşsak bile bunun bir manası olmuyor zira Instagram takipçi hilesi yahut Instagram beğeni hilesi aldığınız vakit, hesabınıza gelen şahıslar sizin bizim üzere gerçek şahıslar olmuyorlar. Bot ismini verdiğimiz bu hesaplar, sistemi satın aldığınız kişi yahut şahıslar tarafından oluşturulmuş, rastgele kullanıcısı olmayan geçersiz hesaplar oluyor.

Instagram takipçi hileleri nasıl çalışıyor?

Instagram takipçi hileleri, bir havuz toplanan bot hesaplar sayesinde çalışıyor. Yani Instagram takipçi ve beğeni hileleri satan şahıslar, tek tek yüzlerce, binlerce hesap açarak bu hesapları bot dediğimiz sistemlerine ekliyorlar. Akabinde bu bot, sizin aldığınız sayı kadar size bu hesapları yönlendiriyor. 

Diyelim ki siz 1000 takipçi almak istiyorsunuz. Fiyatı yatırdıktan sonra otomatik olarak bot, havuzundaki kullanılmayan 1000 hesapla sizin hesabınızı takip ediyor. Fakat hesaplar büsbütün boş ve hiç kimse tarafından kullanılmadığı için etkileşim, beğeni, yorum yahut öykü izlenmesi alamıyorsunuz. Ayrıyeten takipçilerinize bakan rastgele birisi de takipçi satın aldığınızı anlıyor.

Instagram takipçi, beğeni, izlenme satın almamak için 6 neden:

Sahte Instagram takipçileriyle hesabınızı kirletmeyin:

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Instagram hesabınızı takip eden hesaplar aslında içi boş ve gerçek beşerler tarafından denetim edilmeyen hesaplar. Büsbütün bot hesaplar olan bu hesaplar, sizin ümit ettiğiniz bol etkileşimli hesap maalesef kursağınızda kalabilir. Çünkü sizi takip eden bot hesapların size tek yararı takipçi sayısı olacak, o kadar.

Hesabınızın istatistikleri başka doğal hesaplara nazaran çok istikrarsız olacak:

Evet, bir başka kıymetli konu ise hesabımızın istatistikleri.Tamam para bayıldık ve Instagram takipçi hilesi satın aldık, pekala ya sonra? Sonrası hayal kırıklığı. Neden mi? Şöyle ki diyelim hesabınızı 10 bin kişi takip ediyor ve bunun 8 bini satın aldığınız bot takipçi. Yani 10 binden yalnızca 2 bini doğal takipçi dediğimiz, istediği için takip ediyor dediğimiz gerçek beşerler.

Bir gönderi attığınızda sadece 2 bin kişi üzerinden beğeni alacaksınız. Eee adama sormazlar mı kardeşim senin 10 bin takipçin var ancak gönderilere gelen beğeni sayısı 5-10, ne iş diye? 2 milyon ve daha fazla takipçiye sahip Instagram hesapları üzerinden yapılan bir araştırmaya nazaran hesaplardaki etkileşim ortalaması şöyle;

 • 500 – 1000 takipçili hesaplarda ortalama %8 etkileşim,
 • 1000 – 10.000 takipçili hesaplarda ortalama %4 etkileşim,
 • 10.000 – 100.000 takipçili hesaplarda ortalama %2.4 etkileşim,
 • 100.000 – 1 milyon takipçili hesaplarda ortalama %1.8 etkileşim,
 • -1 milyon ve üzeri takipçili hesaplarda ise ortalama %1.7 etkileşim

Yani takipçi sayısı arttığı vakit hesabın etkileşimi de birebir ortanda düşüyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise takipçilerinin yarısı tahminen daha fazlası bot olduğundan ötürü kaynaklanıyor. Yani 1 milyon bot hesap yerine 1000 doğal takipçiniz olsun, size daha yararlı.

Gönderilerinizde son derece berbat yorumlarla karşılaşabilirsiniz:

Instagram takipçi hilesi alanların her 10 bireyden 7’sinin karşılaştığı vahim durumlardan birisi; spam yorum. Spam yorum dediğimiz bu ziyanlı yorumlar, hesabınızla alakalı önemli meselelere sebebiyet verebiliyorlar. Pekala bu spam yorumlar ne ve neden oluyor? Spam yorumlar, öteki sayfaların, sitelerin reklamlarını yapan yorumlara deniliyor. Bu yorumlar genellikle yasa dışı içerikli reklamlarla alakalı oluyor.

Bir tıp siber atak olarak da nitelendirilen spam yorumlar, sizin Instagram beğeni ve takipçi hilesi almanızdan ötürü gerçekleşiyor. Örnek verecek olursak şayet; diyelim ki X satıcısından 10 bin takipçi aldınız. Sonra öteki bir Y bireyi de gidip X şahsından 10 bin yorum aldı. Eee bu yorumlar kimlerin hesabına yapılıyor? Doğal ki daha evvel alışveriş yaparak hesabı bot sistemine kayıt olan şahıslara yapılıyor.

Bot takipçi sayınız kısa müddet sonra düşmeye başlar:

Bir kişi buldunuz ve ondan 10 bin takipçi aldınız ve takipçileriniz ziyadesiyle hesabınıza geldi. Artık 10 bin takipçili bir hesabınız var. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Üzgünüz fakat sizi takip edenler kısmında 10 bin sayısı en fazla 2-3 gün görürsünüz. Bot ve spam algoritması bulunan Instagram, bot hesapları algılayarak bu hesapları banlıyor. Haliyle sizin de takipçi sayınız önemli oranda azalıyor. Yani 10 bin takipçi almanıza karşın bu sayı birkaç gün sonra 5-6 binlere düşerse şaşırmayın zira birebir süratte düşmeye devam edecek.

Sahte takipçi almak, Instagram’ın kullanıcı haklarına muhalif:

Instagram’ın bot hesaplara karşı bir algoritması olduğunu söylemiştik. Ayrıyeten şirketin kullanıcı hakları bildirgesine nazaran bot hesap ve spam yorumlar yasak. Yani şayet Instagram hesabınızdaki bot takipçileri algılarsa ki inanın bize algılayacak, sizin hesabınızı da askıya alacaktır. Zira siz Instagram’ın koyduğu kurallardan birisini çiğnemiş olacaksınız.

Sahte takipçiler sayesinde para kazanmak tam bir hayal:

İyi güzel 100 bin takipçi aldım artık reklamlarla üzücü paralar kazanırım diyorsanız maalesef makûs bir haberimiz var; bu yalnızca hayal olarak kalır. Sebebi ise etkileşim alamayacağınız için sayfa istatistikleriniz yükselmeyecek ve reklam verenler de bu istatistiklere nazaran reklam verdiği için sizin hesabınıza reklam vermeyecekler. Üzgünüz lakin gerçek bu.

Instagram’da takipçi ve beğeni sayılarını doğal yollarla arttırmak için teklif:

Her ne kadar Instagram’da kısa yoldan fenomen olup reklamlardan süratlice para kasmayı bilmiyor olsak da ufak çapta hesabınızın takipçi ve etkileşimini nasıl arttıracağınız konusunda birkaç teklif verebiliriz.

 • Etiket kullanın: Etiket sistemi, Instagram’ın olmazsa olmazlarından birisi. Çünkü gönderilerinize gireceğiniz uygun etiketler, hem Instagram’dan hem de Google’dan etkileşim kazandıracaktır.
 • Olmayanı yapın: Her ne kadar çabucak hemen her mevzuda paylaşımlar yapan hesaplar olsa da hoş bir araştırmayla Instagram’da ne cins paylaşımların eksik olduğunu bulabilirsiniz. Mesela tahminen hoş otomobil paylaşımları yaparak bu cinsteki büyük sayfaları geçemezsiniz lakin fazla tarafından paylaşılmayan mumları paylaşarak insanların eksikliğini giderebilirsiniz.
 • Etkileyici fotoğraflar yükleyin: Instagram’ın asıl kurulma hedefi fotoğraf paylaşım platformudur. Yani ne kadar güzel görseller, fotoğraflar yüklerseniz bu o kadar Instagram’ın güzeline gidecektir.
 • Instagram’a fiyatlı reklam verin: Şayet hesabınıza takipçi hilesi almayı düşünüyorsanız onun yerine Instagram’a fiyatlı sponsor reklam vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Unutmayın takipçi hileleri sizi bot hesaplarla takip ederken Intstagram ise düşük sayılarla verdiğiniz reklamlar sayesinde sizi binlerce gerçek beşere duyuracaktır.
 • Takibe takip yapın: Birçok Instagram kullanıcısının yaptığı üzere siz de birilerini takip ederek onların da sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Fenomen paylaşımların altına yorum yapın: Instagram’da yüz binlerce takipçisi olan bireylerin paylaştığı gönderilere yorum yazarak kendinizi duyurabilirsiniz.
 • Paravan bloglar kurun: Bu sistem biraz da internet sitesi işlerini bilenleri ilgilendiriyor. Lakin yeniden de belirtelim. Bloglar kurarak burada paylaştığınız yazılarınızla bir arada Instagram hesabınızı da duyurabilirsiniz.
 • Rakiplerinizin takipçileriyle konuşun: Rakibiniz olarak belirlediğiniz Instagram hesaplarını takip edenlerle bağlantıya geçebilir ve sizin paylaşımlarınızın rakiplerinizden daha hoş, daha manalı olduğunu söyleyebilirsiniz.
 • Instagram hesabınızı Facebook hesabınıza bağlayın: Bu sayede sizin Instagram hesabınızdan haberi olmayan Facebook arkadaşlarınız da haberdar olacak ve sizi takip edeceklerdir.
Başa dön tuşu