Zuckerberg beklenen müjdeyi verdi!

Sanal gerçeklik gözlükleri her ne kadar nitekim ileri teknoloji aygıtlar olsalar da, şimdi hak ettikleri ilgiyi görmekten çok uzaktalar. Bu durumun temel sebebi ise, her ne kadar bu aygıtlar ileri teknoloji özelliklere sahip olsalar da, kullanım alanlarının gereğince geniş olduğunu söylemek çok mümkün değil.

Bakıldığında oyunlarda kullanım imkanı son derece sonlu olan bu aygıtlar, birkaç hoş etraf gezintisi ya da birtakım heyecan verici tabiat olaylarının seyirleri dışında çok fazla ilgi çeken içeriklere sahip değiller. Zaten bu çeşitten içeriklerin birkaç kere tekrar edilmesi halinde de, kullanıcıların kısa müddette sıkıldıkları da bir gerçek. Öte yandan bu durumu değiştirebilecek çok kıymetli bir pazar var: Metaverse.

Zuckerberg beklenen muştuyu verdi!

Metaverse teknolojisine adeta takıntılı olan ve bu uğurda tüm şirketlerini birleştirmek gayesiyle kurduğu üst markasına bile Meta ismini veren Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik gözlüklerini içinde bulundukları bu sarmaldan kurtarabilir. Uzun bir müddettir yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı bilinen dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Meta, bu hususta şirket CEO’su Zuckerberg vasıtasıyla bir açıklama yaparak yeni gözlüğün Ekim ayında resmen tanıtılacağını duyurdu.

Yeni gözlük hakkında birkaç ipucu vermeyi ihmal etmeyen ünlü CEO, ismi Meta Quest Pro olarak isimlendirileceği düşünülen sanal gerçeklik gözlüğünün Metaverse kozmosu için kilit rol oynayacağını ve avatarlar ortasında göz teması kurulabilmesi üzere çok enteresan özelliklere sahip olacağını lisana getirdi.

Başa dön tuşu