Acun Ilıcalı Netflix’e rakip olmak için kolları sıvadı!

Türk televizyonculuğunun hali hazırdaki en değerli isimlerinden birisi olan Acun Ilıcalı, yeni bir projenin peşinde olabilir. Kendi kanalı olan TV8’de yayınlamış olduğu Survivor, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz Türkiye, Masterchef ve daha pek çok program ile reytingleri alt üst eden başarılı ismin şimdiki gayesi ise Netflix’e rakip yeni bir platform kurmak. Gelen tezlere nazaran Acun Ilıcalı bunun için çalışmalara şimdiden başladı bile. İşte detaylar!

Acun Ilıcalı Netflix’e rakip olmak için kolları sıvadı!

Türkiye’de televizyonculuk denince akla gelen en başarılı bireylerden birisi olan Acun Ilıcalı, her vakit daha fazlasını aramaktan da geri durmuyor. Ortaya atılan argümanlara nazaran ünlü ismin şimdiki maksadı ise Netflix‘e rakip olabilecek yeni bir projeyi hayata geçirmek. Hatta Ilıcalı’nın bunun için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gerekli onayları almak için harekete geçtiği bile söyleniyor. Ayrıyeten oluşturulacak yeni platformun lokal mi olacağı yoksa milletlerarası mı olacağı noktasında da kıymetli tezler var.

Buna nazaran yeni platform birinci olarak sırf ülkemize hitap edecek ve başarılı olursa milletlerarası boyut kazanacak. Netflix‘in bilhassa son devirde kullanıcı sayısını bir epey arttırdığını hatırlatmakta yarar var. Koronavirüs sonrasında abone sayısını 2-3 katına çıkartan Netflix, ülkemizde de ziyadesiyle seviliyor. Acun Ilıcalı‘nın bu platforma rakip olabilecek bir proje geliştirebilmesi için de uzun bir vakte gereksinimi olacak üzere gözüküyor. Çünkü Netflix ile bu hususta baş etmek şu anda pek de kolay değil. Acun Ilıcalı olsanız bile.

Başa dön tuşu